Kaip išplauti šokolado dėmes?

Iš tikrųjų, kuo greičiau šalinsite šokolado dėmę, tuo geresnis bus rezultatas. Galite pasinaudoti tokiais metodais:

1. Skalbiklis

 1. Šokolado likučius nuimkite peiliu arba šaukštu. Žiūrėkite, kad dėmės dar labiau neišplėstumėte. Niekada šokolado dėmės netrinkite ir negramdykite – taip šokoladas tik dar labiau įsigers į medžiagą ir bus sunkiau ją pašalinti.
 2. Blogąją dėmės pusę paplaukite šaltu vandeniu. Tai nuplauna dalį dėmės ir neleidžia jai giliau įsigerti. Niekada neplaukite karštu vandeniu, nes tada tai dėmė liks amžinai.
 3. Įtrinkite į dėmę skalbiklį. Palikite drabužį 5 minutėms ir 15 minučių pamerkite į šaltą vandenį. patrinkite dėmėtąją vietą tarp nykščio ir kitų pirštų, tada dėmė suminkštės. Išskalaukite ir kartokite, kol dėmės nebeliks.
 4. Dėmės likučiams pašalinti naudokite dėmių valiklį. Darykite tai tokiu atveju, jei po skalbimo dar liko bent kiek dėmės, ir ji įsigėrė į audinį.
 5. Žiūrėkite, kad dėmė būtų kruopščiai pašalinta. Kai būsite įsitikinusi, kad jos nebėra, išdžiovinkite drabužį. Kol dar bus likę dėmės pėdsakų, nelyginkite ir nedžiovinkite karštai.

2. Praskiestas indų ploviklis

 1. Nugramdykite šokolado likučius šaukštu arba sviestiniu (buku) peiliu.Žiūrėkite, kad šokolado neįtrintumėte arba neišplėstumėte dėmės.
 2. Praskieskite indų ploviklį šaltu vandeniu. Užpurkškite ant šokolado dėmės. Tai padės pašalinti cukrų.
 3. Užpurkškite ant dėmės fermentinio detergento. Tada atšoks visi likučiai. Palikite taip iki pusvalandžio, arba kaip nurodė gamintojas.
 4. Išskalbkite ir išdžiovinkite drabužį kaip visada. Prieš džiovindama pažiūrėkite, ar dėmė išsiplovė; jei ne, viską pakartokite. Nelyginkite ir karštai nedžiovinkite drabužio, kol neįsitikinsite, kad dėmės tikrai nebėra.

3. O, ne! Dėmė tikrai labai prilipusi! Tai yra paskutinė priemonė, kai jokios kitos nebeveikia. Ji gali sugadinti kai kuriuos audinius, todėl pirma ją išbandykite ant mažo plotelio. Jei drabužis valomas tik sausai, tai gali būti jūsų vienintelis pasirinkimas (išskyrus nešimą į valyklą).

 1. Pasigaminkite 3% vandenilio peroksido ir kelių lašų amoniako mišinį.Apsimaukite pirštines ir nenaudokite stipresnio kaip 3% vandenilio peroksido. Galima naudoti ir vieną peroksidą, be amoniako.
 2. Užlašinkite jo tik ant dėmėtos vietos ir leiskite įmirkti. Nemirkykite ilgiau kaip 15 minučių.
 3. Pašalinkite ir išskalbkite. Dar kartą pažiūrėkite į dėmę; tikėkimės, ji dingo.

http://www.wikihow.com/Get-Rid-of-Chocolate-Stains

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.