Interviu su psichologu Juriu Belte: “Išmanantys psichologiją greičiau pastebės galimybes ir nesąžiningas manipuliacijas“

Šį kartą pristatome interviu su jau dešimtmetį Lietuvoje veikiančios konsultacinės įmonės „Medicinos verslo akademija“ vadovu ir įkūrėju Juris Belte. Vilniuje gyvenantis latvis psichologas J.Belte papasakojo, kuo svarbios psichologijos žinios verslo augimui, pasidalino žiniomis, kaip atpažinti manipuliatorius bei atskleidė lietuvių ir latvių skirtumus.

Kuo Jus žavi psichologijos išmanymas versle?

Psichologijos žinios vadovams padeda kelti organizacijos veiklos efektyvumą ir didinti pasitenkimą darbu. Ypatingai svarbios psichologijos žinios yra personalo valdyme – atrenkant ir motyvuojant darbuotojus. Išmanantys psichologiją greičiau pastebės galimybes, nesąžiningas manipuliacijas, įvairias tendencijas.

Kodėl versle svarbiau suprasti psichologiją negu pačią vadybą?

Manau, kad nereikėtų atsieti psichologijos nuo verslo vadybos, nes pati vadyba yra persmelkta psichologija, tik kartais apie tai nepagalvojama. Galima galvoti, kad pats strateginis planavimas yra vien tik vadybos reikalas, tačiau, jei planavimo procese nebus tinkamai įtraukti žmonės, tuomet jie netikės įmonės strategija, neprisiims asmeninės atsakomybės ją realizuoti, tuomet rezultatai bus prasti. Taigi, be psichologijos sunku ką nors įgyvendinti.

Kaip tapti geru pardavėju žmogui, kuris nori, tačiau galvoja, kad nemoka? Kas tuo metu svarbiausia?

Į šį klausimą kiekvienam jį uždavusiam, galima būtų atsakyti labai individualiai. Tačiau, jeigu žmogus turi noro tapti geru pardavėju, tuomet svarbiausia – mažiau svarstyti, o daryti. Tiesiog pradėti pardavinėti prisiimant nesėkmes kaip būtinybę profesionalumui pasiekti.

Kaip paskatinti žmogų pirkti tiesioginio pokalbio metu?

Pardavimo technikų pagalba atskleisti ir parodyti, kokią naudą jis gaus, kokie pirkėjo poreikiai bus patenkinti.

Koks šiuo metu yra pats efektyviausias marketingas jaunoms įmonėms?

Marketingo priemonės labai priklauso nuo veiklos pobūdžio ir biudžeto. Jaunoms, nedidelėmis įmonėmis rekomenduočiau koncentruotis į socialinę, partizaninę ir IT rinkodarą.

Nemažai kalbate apie manipuliacijos technikas, ar kiekvienas gali išmokti manipuliuoti kitais?

Geriau nesimokyti manipuliavimo, o išmokti bendrauti atvirai taikant win-win strategijas. Bet išmokti atpažinti manipuliacijas ir jas neutralizuoti, manau, yra būtina – manipuliatorių aplink yra daug – ir darbe, ir tarp pažįstamų.O kaip išmokti atpažinti kai kiti tavimi bando manipuliuoti?

Yra toks jausmas, kad „kažkas netvarkoje“. Tuomet neignoruokime šio jausmo ir atidėkime sprendimą. O po to pabandykime išanalizuoti, ko siekia manipuliatorius sau – ką jis išloš ir ką aš prarasiu. Manipuliatorius dažnai stengiasi sukelti įvairius jausmus ir emocijas (pvz., kaltės, baimės, nerimo, pasididžiavimo ir kt.), ir tuo naudodamasis siekia savo tikslų.

Esate sertifikuotas NLP ekspertas, ar žinant NLP technikas pavyko pagerinti savo gyvenimo kokybę?

Gyvenimo kokybę labiau gerina sąmoningumo ugdymas, o ne NLP ar kitų technikų naudojimas. Taip, tam tikras įtakos technikas kartais tenka naudoti, bet pirmoje vietoje visuomet yra ekologija – ar tikrai tas žmogus gauna kažkokią naudą iš manęs. Jei to nebus, tuomet įtaka tampa tiesiog manipuliacija su visomis neigiamomis pasekmėmis ateityje.

Kuo Jūsų nuomone labiausiai skiriasi ir yra panašūs latviai su lietuviais?

Esame panašūs – nedidelės nacijos, artimi kaimynai, mūsų istorija patyrė skirtingas įtakas, tačiau turi daug panašių vingių, turime bendrą prokalbę. Latviai kažkiek liberalesni ir ramesni. Lietuviai labiau konservatyvūs ir labiau energingi.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.