Interviu su fraktalų piešimo eksperte Laima Barbora Pauliukėne IId.: „Daugelis iš mūsų jau nebemokame atskirti tikrųjų savo pojūčių“

Ar pasirengę nupiešti pirmąjį norų fraktalą? Antrojoje interviu dalyje Laima Barbora Pauliukėnė papasakojo kaip fraktalų pagalba galima pagerinti savo vidinę būseną, sukurti norų fraktalą bei jo pagalba sustiprinti save kaip asmenybę. Fraktalų piešimo mokytoja įvardino fraktalų piešimo etapus, kuriuos nesunkiai galėsite atlikti namuose. Skaitykite toliau ir netrukus sužinosite nuo ko pradėti piešiant fraktalą.

Piešiant fraktalą galima keisti savo vidinę būseną. Papasakokite apie tai plačiau.

Fraktalas sudarytas iš geometrinių formų ir jų simbolių. Geometrines formas sutinkame visur – gamtoje, žmogaus kūne, kosmose. Materija turi formą. Niekam ne paslaptis, kad geometrinės formos daro įtaką mūsų pačių savijautai. Pastebėta, kad žvelgiant į geometrines formas ar simbolius ar juos piešiant, žmogus išgyvena pokyčius, kurie pasireiškia tiek fiziniu, tiek psichikos lygmeniu. Kitaip tariant, galima stebėti skirtingas emocines reakcijas priklausomai nuo to, kokią geometrinę formą žmogus piešia, medituoja ar tiesiog įsivaizduoja. 

Taigi, piešdami tam tikras geometrines formas ar jų simbolius, mes galime iš nedrąsaus tapti pasitikinčiu, turinčiu tvirtą poziciją įvairiais gyvenimiškais klausimais, iš tiesmuko ir konfliktiško – lanksčiu ir gebančiu prisitaikyti, iš intraverto – drąsiai reiškiančio save sociume. O tinkamai naudodami spalvų intensyvumą, naudodami tą pačią spalvą bent trim intensyvumais, išmokstame adekvačiai reikšti savo jausmus ir emocijas priklausomai nuo situacijos: būnam aktyvūs, emociškai pakilėti ar atsipalaidavę ir nurimę, o gal koncentuoti, darbingai nusiteikę. 

Daugelis iš mūsų jau nebemokame atskirti tikrųjų savo pojūčių. Su šypsena sakome „skauda“, neleidžiam sau pykti, būti liūdniems, verkti, šokinėti iš džiaugsmo. Mylim tuos, kurie mus skriaudžia, niekina, nes taip mus mokė, ir taip išmokom. Kadangi reikėjo prisitaikyti, nes taip ir mums patiems patogiau. Bet ar jaučiamės laimingi? O ar galime tokie būti jei einam prieš savo prigimtį, pojūčius. Kaip galim būti harmoningi jei elgiamės ir jaučiame neadekvačiai?

Tik pažinę tikruosius save, pamilę save tokius, kokiais esame, mes galim judėti toliau – į savęs kūrimą, į gebėjimą mylėti ir būti mylimais.

Kaip vyksta fraktalo piešimas?

Piešimui reikės:

  • A4 formato balto popieriaus lapo
  • Vieno juodo gelinio rašiklio (ar tušinuko)
  • Rinkinuko (36 vnt) spalvotų pieštukų. Baltą spalvą iš rinkinio išimkite, jos fraktalų piešime nenaudojame. 

Kaip piešti:

Lapą pasidėkite horizontaliai prieš save. Užsimerkite. Juodu rašikliu vedžiokite lape nenutrūkstamą liniją vieną minutę. Leiskite rankai judėti laisvai, taip kaip ji moka, taip kaip ji šiuo metu nori. Neprisiriškite prie formų ir vaizdų. Tiesiog vedžiokite ranką.

Atsimerkite. Linijų galus sujunkite privesdami prie arčiausiai esančios linijos. Turime išmokti pasiekti rezultatą, kai linijų raizgalynė užima 2/3 lapo ir yra vienodai išsidėsčiusi lapo kraštinių atžvilgiu (išsicentravusi). Pabūkite su ta linijų raizgalyne, žiūrėkite karts nuo karto į ją. Gal ten pamatysite kokius vaizdus, herojus ar visą istoriją. Nenusiminkit, jei neįžvelgsite nieko. Tai normalu.

Spalvinimas:

Dabar jums reikia nuspalvinti plotus, kurie susidarė susikirtus linijoms. Visus, net pačius mažiausius plotelius būtina nuspalvinti. Gražiai, tolygiai, neperženkite plotelių linijų ribų. 
Spalvas traukite nežiūrėdami, užsimerkę, ir ištraukta spalva privalote nuspalvinti bent vieną plotelį, bet ne daugiau dvylikos iš eilės.

Pabaigę darbą su spalva, dėkite ją atgal į rinkinį. Vėl užsimerkite ir traukite iš naujo. Su sekančiais ištrauktais pieštukais spalvinkite lygiai taip pat: bent vieną plotą privalote nuspalvinti, bet ne daugiau dvylikos iš eilės. Jei ištrauksite spalvą, su kuria jau dirbote, nieko tokio. Taisyklė ta pati: spalvinate nuo vieno iki dvylikos plotelių. 
Spalvinkite ten, kur žvilgsnis krito. Negalvokite, nederinkite spalvų. Leiskite sau tiesiog spalvinti. Stebėkite kaip jaučiatės dirbdami su viena ar kita spalva. Svarbu prisiminti, kad šalia esantys plotai (turintys bendrą liniją) ta pačia spalva nespalvinami. Jie gali turėti bendrą kampą, bet ne liniją. 
Jei nutiktų, kad pradėjote spalvinti ta pačia spalva šalimais esantį plotą, pasistenkite bent paspausti pieštuką stipriau ar silpniau, kad gautumėte kitą atspalvį.

Svarbiausia šitame procese pajausti malonumą. Tiesiog leiskite sau būti tarp linijų su spalvomis. Spalvinkite, mėgaukitės procesu!

Ką galima papasakoti apie žmogaus nupieštą fraktalą? Kaip išmokti juos skaityti?

Fraktalinis piešinys savyje turi be galo daug informacijos: koks mūsų charakteris; kas vyko vaikystėje, paauglystėje, kas vyksta dabar, kokią ateitį mes savo mintimis kuriame; fizinė sveikata, emocinė būsena; santykiai su aplinkiniais ir savimi; nerealizuotas potencialas.

Metodikoje yra pateiktas iššifravimo raktas. Naudodamiesi juo mes „skaitome“ fraktalus. Čia svarbu viskas: linija, piešinio dydis, fonas, gardelės, gardelių skaičius ir dydis, spalva, spalvinimo intensyvumas, spalvų deriniai, atsiradę fraktale „herojai“, simboliai ir kita. Dirbdami su fraktalais išsiugdome ir intuityviojo skaitymo gebėjimą.

Piešiant fraktalus reikia praeiti 3 etapus, kurių metu sukuriamas 21 fraktalas.

Kokie fraktalai piešiami šiuose etapuose ir kam jie skirti?

Reikia suprasti, kad viskam reikalingos pastangos. 21 fraktalo ciklo prapiešimas per mėnesį užtikrina pokyčių atsiradimą gyvenime. 
Pirmaisiais septyniais fraktalais mes pratinamės prie motorikos, antraisiais septyniais – auginame piešimo kokybę, o trečiaisiais septyniais – užtvirtiname viską ilgam laikui. Šio ciklo piešimo metu mes įsisenėjusius, mums netinkamus elgesio ir mąstymo stereotipus pakeičiame norimais, hormonizuojame fizinę ir emocinę sveikatą.

Kaip sukurti norų fraktalą?

Norų fraktalas piešiamas dėl savęs. Jo nepiešiame dėl kitų net ir geriausių paskatų vedami. Tai labai svarbu. Pirmiausiai mes turime turėti neįgyvendintą norą. Ir nesvarbu kokios jis „apimties“ ar „nerealumo“. Jei atliksime viską techniškai teisingai, noras realizuosis būtinai!

Noras formuluojamas tiksliai, lakoniškai, korektiškai, stilistiškai teisingai. Fraktalas turi savo išskirtinumą: branduolį, kuris spalvinamas pagal tam tikras griežtai nustatytas taisykles.

Sugalvojus norą, parenkamas kompensacijos mechanizmas – turi veikti tvermės dėsnis: norint kažką gauti, turi kažką duoti. Ir šie mainai turi būti lygiaverčiai. Jų vertė nustatoma individualiai. Kompensacija turi būti „ekologiška“ savo, kitų, aplinkos atžvilgiu. Ji neturi kažkokiu būdu riboti ar kenkti. Ji visada skatina tobulėti, atsikratyti žalingų įpročių, sportuoti, augti dvasiškai. Atsakykite sau į klausimą, ką naudingo kompensacija gali duoti jums, kitiems ar aplinkai.

Papasakokite plačiau apie egzogeninę spalvų akupunktūrą. Kam ji skirta ir kuo ji naudinga žmogui?

„Šviesos medicina“ moko gydyti dažniausiai pasitaikančius kasdieninius fizinius ir emocinius sutrikimus, naudojama kosmetologiniais tikslais, atsipalaidavimui, meditacijai.

Šviesa yra paslaptingiausias dalykas visatoje. Jos reikšmė mūsų kasdieniame gyvenime begalinė. Be šviesos nėra gyvybės. Be šviesos nėra ir spalvų. Istorija byloja, jog šviesa ir spalvos buvo naudojamos daugelyje medicinos sistemų. Egiptiečiai, graikai, romėnai, indai ir kinai išmanė gerąsias šviesos ir spalvų savybes. Kiekviena iš šių kultūrų turėjo savą „šviesos ir spalvų terapijos“ metodą. Šiuolaikinis mokslas atrado , kad net kūno ląstelės bendrauja pasitelkdamos šviesą.

Peteris Mandelis (Peter Mandel), Vokietijos mokslininkas, natūralaus gydymo ir akupunktūros specialistas, jau seniai yra sukūręs spalvų terapijos sistemą, kuri yra vadinama ezogetine spalvų punktūra. Jis suderino rytietišką akupunktūrą ir vakarietiškas žinias apie spalvas ir šviesą. Daugiau nei 40 metų jo patirties ir tyrimų rezultatas – „Ezogetinė holistinė medicina“ (Esogetic Holistic Medicine). Peteris Mandelis savo sistemą pagrindė įsitikinimu, kad mūsų fiziniai skausmai bei ligos yra tik paskutinioji labai ilgos grandinės grandis ir kad tik pašalinus tikrąsias skausmo bei ligų šaknis įmanoma iš tiesų ir ilgam pagyti. Šios šaknys, jo teigimu, yra neišspręstas konfliktas. Tai nutinka, kai nesugebama susidoroti su emociniu ar psichologiniu stresu, kuris gali būti tiek dabar esantis, tiek atėjęs iš vaikystės ar net iš to laiko, kai kūdikis dar tebebuvo gimdoje. Per visą savo gyvenimą kaupdami neišspręstus emocinius konfliktus, mes galų gale pametame savo gyvenimo tikslą ir paskirtį, o to pasekmė – liga. Mandelis sako: „Liga – tai gyvenimo prasmės praradimas. Liga visada yra aukštyn kojom apverstas ir nuo realybės atitrūkęs gyvenimo manifestas“. 

Esu baigusi teorinį – praktinį kursą, kuris P.Mandelio adaptuotas specialiai Lietuvai. Šį alternatyvų gydymo metodą galiu naudoti sau ar savo artimųjų sveikatinimui, atsipalaidavimui ar kosmetinėms procedūroms.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.