Ar skaidraus lęšio operacija labai pavojinga?

Neparašėte, kas tiksliai jums negerai su regėjimu – trumparegystė, toliaregystė ar dar kas nors? Skaidraus lęšio operacija kartais būna siūloma žmonėms, turintiems senatvinę toliaregystę arba šiaip stiprią toliaregystę, kuriems negalima lazerinė regėjimo korekcija (dėl ragenos storio arba jos paviršiaus ypatybių). Ypač jei žmogus turi ir senatvinę, ir dar paprastą toliaregystę – tada lęšio pakeitimo operacija gali būti vienintelis įmanomas pasirinkimas. Tos operacijos metu žmogaus natūralus akies lęšis pakeičiamas dirbtiniu, kuris sugeba geriau fokusuoti, ištaisoma refrakcinė paklaida (kai dėl neteisingos lęšio formos šviesa blogai fokusuojama į tinklainę) ir dėl to žmogui nebereikia akinių (arba reikia silpnesnių). Tokia chirurgija gali ištaisyti ir trumparegystę, bet tokiais atvejais labiau rekomenduojama lazerinė chirurgija arba papildomo (fakinio) intraokuliarinio lęšiuko implantacija.

Ta procedūra yra lygiai tokia pati, kaip ir kataraktos gydymas, tik kataraktos atveju lęšiukas pašalinamas dėl drumstumo, o ne dėl prastų refrakcinių savybių.

Lęšio pakeitimo operacijos metu natūralų lęšį galima pakeisti trijų tipų dirbtiniais, priklausomai nuo to, ko jums reikia:

  • Monofokaliniu fiksuoto fokuso lęšiu. Toks leidžia gerai matyti iš arti, iš toli arba per vidurį – bet ne visur iš karto.
  • Multifokaliniu lęšiu. Jo dėka galima gerai matyti visais atstumais.
  • Prisitaikančiu lęšiu. Tai monofokalinis lęšis, kuris leidžia gerai matyti visais atstumais, nes keičia padėtį akyje.

Nėra taip, kad kuris nors lęšio tipas tiktų visiems, ir čia geriausiai jums galėtų patarti akių chirurgas.

Paprastai tokia operacija rekomenduojama žmonėms nuo maždaug 50 metų (kurie jau turi senatvinę toliaregystę), bet turbūt ją daro ir jaunesniems, jei būtinai reikia. Šiaip lęšio pakeitimas laikomas saugia ir efektyvia procedūra, bet žinoma, visos chirurginės operacijos būna susijusios su tam tikra rizika, kurią reikėtų aptarti su chirurgu. Galimos komplikacijos yra tokios:

  • tinklainės atšokimas, ypač dideliems trumparegiams;
  • padidėjęs akispūdis (interokuliarinė hipertenzija);
  • akies infekcija arba kraujavimas;
  • užkritęs akies vokas;
  • atspindžiai, šviesos aureolės ir „paplaukęs“ vaizdas nuo multifokalinių lęšiukų.

Skaidraus lęšio operacija yra labiau invazinė ir turi didesnę komplikacijų riziką, palyginti su kitomis regėjimo korekcijos procedūromis. Bet retai kada kyla tokios komplikacijos, kurios keltų grėsmę regėjimui, ir dauguma jų sėkmingai pašalinamos chirurgiškai arba vaistais.

Aišku, jums reikėtų pasitarti su savo okulistu, ar verta darytis tokią operaciją.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Vertintojų: 2

Kol kas įvertinimų nėra.