Ar rizikingas chirurginis varpos didinimas? Ar komplikacijos po operacijos būna sunkios?

Tokios operacijos tikrai nėra labai saugios. Varpos didinimas gali baigtis komplikacijomis, ir daug vyrų būna nepatenkinti rezultatais.

Visų pirma, dauguma vyrų visai be reikalo rūpinasi savo „daikčiuko“ dydžiu – iš tikrųjų jis būna normalus. Vidutinė varpa būna 5-10 cm ilgio (12-19 cm erekcijos metu). Mažesnė varpa daugiau išauga erekcijos metu negu didesnė. Svarbu prisiminti, kad varpos dydis neturi įtakos sekso kokybei.

Varpos didinimo operacijos metu būna nupjaunamas raištis, kuris sujungia varpą su dubeniu ir laiko ją stačią erekcijos metu. Perpjovus tą raištį varpa žemiau nukars, todėl atrodys ilgesnė, bet reikia turėti omeny, kad erekcijos metu ji žiūrės žemyn, o ne aukštyn. Dar kartais atliekama ir plastinė operacija – pridedama papildomos odos, tada varpa dar labiau pailgėja. 2006 metais darytas tyrimas parodė, kad vidutiniškai raiščio nupjovimas pailgina varpą 1.3 cm. Bet iš vyrų, kurie apturėjo šią procedūrą, tik 35% liko patenkinti rezultatais. Kadangi dauguma tų vyrų prieš operciją turėjo normalias varpas, tikrai ne per mažas, tyrėjai mano, kad jų problemos iš tikrųjų buvo psichologinės, ir jie siūlo prieš darantis tokią operaciją pirma pasikonsultuoti su sekso terapeutu.

Dar viena varpos didinimo rūšis – tai ne ilginimas, o storinimas, kuris gali būti atliekamas atskirai arba kartu su ilginimu. Tam naudojami du metodai:

  • įšvirkščiant po oda riebalų, paimtų iš kokios kitos kūno vietos;
  • persodinant dermą (gilesnis odos sluoksnis, gerai aprūpintas kraujagyslėmis) ir riebalus, paimtus nuo kirkšnies arba sėdmenų.

Deja, rezultatai gali labai nuvilti. Metų bėgyje iki 90% riebalų gali tiesiog susigerti. Audiniai iš kirkšnies, atrodo, laikosi ilgiau, bet kol kas nepaskelbta jokių duomenų, kaip laikosi rezultatas per ilgą laiką.

Buvo mažiausiai vienas atvejis, kai po ilginimo procedūros žmogus mirė nuo nukraujavimo. Be kraujavimo ir infekcijos rizikos, galimos dar tokios komplikacijos:

  • Po ilginimo procedūros gali atrodyti, kad varpa auga iš kapšelio, o ne iš pilvo.
  • Gali ryškiai matytis operacijos randai.
  • Odos, kuri buvo papildomai pridėta ilginant varpą, lupimasis (ji prastai aprūpinama krauju ir dėl to apmiršta).
  • Po riebalų injekcijos storis gali sumažėti, nes riebalai susigeria.
  • Mazgelių susidarymas, jeigi įšvirkšti riebalai netolygiai pasiskirsto.

Išvada tokia: šią operaciją verta darytis nebent tokiu atveju, jei jūsų varpa yra TIKRAI maža (pvz., 3 cm :)), bet ir tai rezultatai būna neprognozuojami. Net ir turintys mažus penius vyrai dažnai gali mėgautis puikiu seksualiniu gyvenimu. O vyrai, kurių varpos dydis yra normos ribose, turėtų ypač gerai pagalvoti prieš pasiryždami tokiai operacijai. Geriau prieš tai pasikonsultuoti su sekso terapeutu. O jeigu tikrai labai norisi operacijos, reikėtų pasiieškoti patyrusio chirurgo, dirbančio geros reputacijos klinikoje. Reikėtų atidžiai išsiklausinėti apie pačią procedūrą, rezultatus ir galimas komplikacijas. Dar patartina pasiklausti kokio nepriklausomo gydytojo patarimo (kad ir savo šeimos gydytojo), prieš išleidžiant šitiek pinigų.

http://www.nhs.uk/chq/Pages/874.aspx?CategoryID=61

http://www.netdoctor.co.uk/menshealth/facts/penissize.htm

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4.3 / 5. Vertintojų: 3

Kol kas įvertinimų nėra.