Ar gerai yra kreiptis į savo tėvus: „JŪS“?

Ar tai yra gerai, galite pasakyti tik jūs pati. Esu sutikusi ne vieną šeimą, kurioje į tėvus yra kreipiamasi „jūs“. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia šaltų santykių. Priešingai, santykiai šeimoje labai šilti ir pagarbūs vienas kitam. Reikia paminėti, kad tai labiau būdinga vyresnėms kartoms, pavyzdžiui mano mamai (45 m.), močiutei (69 m.). Kreipinys „jūs“ rodo itin aukštą pagarbos ženklą savo artimiausiam žmogui. Vyresnės kartos buvo taip išauklėtos ir nuo mažų dienų išmokytos kreiptis pagarbiai. Tai parodo ne tik, kaip žmogus vertina vyresnį, bet gerbia ir vertina jo patirtį, žinias, darbus ir kt.

Dar šiek tiek priklauso nuo etnografinio regiono. Pavyzdžiui, Suvalkijoje ir kai kur Dzūkijoje labai įprasta šeimos nariams vieniems (net vyrui ir žmonai) į kitus kreiptis „jūs“. Tokiu atveju, tai jau paprotiniai ir tradiciniai aspektai.
Negaliu neigti, jaunesnių šeimų atstovams atrodo, kad kreipinys „jūs“ yra labai šaltas, atstumiantis ir tolinantis. Yra dalis tiesos tame, tačiau labai daug kas priklauso ir nuo pačių santykių šeimoje, o ne tai, kaip joje nariai vienas į kitą kreipiasi.
Kitaip tariant, humaniška pagarba dar niekam nepakenkė. Žinokite, kad nieko blogo į tėvus kreiptis „jūs“, jei tik jie patys sutinka būti taip atliepiami.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.