Kaip palyginti paskolas?

Paskolos rinkimasis gali šiek tiek primena bufetą, kuriame yra per daug gerų pasirinkimų. Norite gabalėlio mažų palūkanų normos, o gal šiek tiek lanksčių paskolos sąlygų ar dalies priimtinų administravimo mokesčių? Tačiau, kaip ir prie švediško stalo, taip ir su paskolomis: turite neskubėti ir rinktis protingai. Taigi, kaip palyginti paskolas internetu ir nesigailėti savo pasirinkimo? Pasižiūrėkime į pagrindinius dalykus, kuriuos reikia žinoti.

Pradėkite nuo BVKKMN

BVKKMN, kas išvertus į žmonių kalbą reiškia bendra vartojimo kredito kainos metinės norma, yra tarsi visos jūsų paskolos išlaidos, išreikštos metine norma. Skirtingai nuo palūkanų normų, kurios yra tarsi mokestis už naudojimąsi skolintais pinigais, į BVKKMN yra įskaičiuoti visi su paskola susiję mokesčiai, todėl žinodami BVKKMN, jūs žinote tikrąją kainą, kurią mokėsite už kreditą. BVKKMN palyginimas yra būtinas visais atvejais, nesvarbu ar lyginate vartojimo paskolas ar bet kurias kitas paskolas internetu. Kuo mažesnė BVKKMN – tuo geresnis paskolos pasiūlymas (jei visos kitos sąlygos tarp paskolų yra identiškos).

Kitos paskolos sąlygos

Paskolos terminas – tai, kiek laiko ją grąžinsite. Kai kuriems patinka trumpas terminas, kas leidžia greičiau atsikratyti skolomis, bet su didesnėmis mėnesinėmis įmokomis. Kitiems labiau patinka ilgesnis terminas, kai mėnesinės įmokos yra mažesnės, bet jūs ilgiau būnate įsipareigoję. Nėra teisingo ar neteisingo sprendimo, tiesiog tai, kas geriausiai atitinka jūsų biudžetą, panašiai kaip renkantis tarp sporto klubo abonemento ar bet kokią kitą paslaugą.

Paskolos administravimo mokesčiai

Kai kurios paskolos turi mokesčių, paslėptų, kaip kalorijos salotose – paskolos sutarties sudarymo mokesčiai, išankstinio grąžinimo mokesčiai, vėlavimo atlikti įmoką mokesčiai… Įsitikinkite, kad žinote, kokie mokesčiai taikomi kartu su paskola. Maža palūkanų norma gali atrodyti viliojančiai, bet jei ji susijusi su dideliais mokesčiais, ilgainiui gali tekti mokėti daugiau.

Skaitykite atsiliepimus

Klientų atsiliepimai padeda nustatyti pasirinkto kreditoriaus reputaciją. Geras klientų aptarnavimas ir kreditorius, kuris greita reaguoja į užklausas, kai turite klausimų, yra tas pats, kurio norėsite. Atsiliepimų apie kreditorius galite ieškoti susirasdami įmonės puslapį rekvizitų svetainėje arba kitose vietose internete.

Skaitykite sutarties sąlygas

Žinau, žinau. Skaityti sutarties sąlygas yra taip pat įdomu, kaip žiūrėti, kaip džiūsta dažai. Tačiau būtent čia kreditoriai gali sudėti tai, kas bus labai svarbu jums, kaip paskolos gavėjui. Neskubėkite ir skaitykite sutartį taip, tarsi šifruotumėte senovinį žemėlapį, vedantį prie lobio. Nes tam tikra prasme taip ir yra: padėjus parašą po nepalankia jums sutartimi, būsite įsipareigoję ją vykdyti sau nepriimtinomis sąlygomis.

Lyginti paskolas reiškia rūpintis savo pinigine

Lyginti paskolas internetu gali būti taip pat paprasta, kaip naudotis paieškos sistema ar socialiniais tinklais. Yra krūvos svetainių ir įrankių, leidžiančių palyginti paskolas vieną šalia kitos, panašiai kaip lygintumėte naujo telefono specifikacijas ar kalorijų kiekį šaldytuose patiekaluose. Todėl pasinaudokite tokia proga, kad nereikėtų gailėtis!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.