Kaip užpatentuoti išradimą?

Jei turite kokių idėjų ir norėtumėte jas užpatentuoti, pirma reikia, kad ta idėja būtų pripažinta išradimu. O tam reikia, kad ji atitiktų tris sąlygas: naujumą, išradimo lygį ir pramoninį pritaikomumą. Kitaip sakant, išradimas – tai techninio arba technologinio požiūrio sprendimas, kurį galima įgyvendinti masiniu būdu ir kuris iki šiol dar nebuvo žinomas ar akivaizdus tos srities specialistams.

O kaip žinoti, ar idėja tikrai nauja? Dažnai apie išradimus sužinome ne iš karto. Pvz., sukuriama nauja kokio produkto gaminimo technologija, ir kol jis išeina į rinką, užtrunka nuo pusės iki trejų metų – juk reikia atlikti visokius testavimus, sertifikavimus ir pan. Patentavimas užtrunka apie 18 mėnesių, todėl ir apie patentuotus produktus sužinome ne iš karto. Bet vis tiek reikėtų susirasti kuo daugiau informacijos apie tą dalyką, prieš jį patentuojant. O tą galima padaryti trimis būdais: per internetą, patentų duomenų bazėse ir moksliniuose straipsniuose bei vadovėliuose. Paprasčiausia, aišku, ieškoti per internetą, bet dar klausimas, kiek ji bus aptikima, nes informacijos ten daug ir ji nuolat keičiasi. Geriau yra tą daryti per patentų bazę, kurią prižiūri Pasaulinė Intelektualinės Nuosavybės Organizacija (World Intellectual Property Organisation – WIPO), arba per Espacenet bazę, prižiūrimą Europos Patentų Biuro (European Patent Office – EPO). 

Kai baigiate patentų paiešką, tada reikia paruošti išradimo aprašymą, brėžinius ir pateikti patento paraišką. Tai yra darbas, kurį ne kiekvienas sugebėtų atlikti, todėl paprastai jis būna patikimas profesionalams – patentų konsultantams ir patentiniams patikėtiniams. Po to, kai pateikiama paraiška, užfiksuojama prioriteto data ir prasideda paraiškos nagrinėjimo ir išplėtimo procesas. Beje, nėra taip, kad ką nors būtų galima užpatentuoti visame pasaulyje, todėl reikia siekti patento apsaugos pasirinktose valstybėse (visose valstybėse būtų pernelyg brangu). Bet šalys bendradarbiauja tarpusavyje ir yra padaryta įvairių susitarimų, šiek tiek palengvinančių patentavimą.

Taigi kaip matote, patentavimas yra ilgas, sunkus ir brangus darbas. Todėl patentuojant reikia labai gerai žinoti, ko siekiate ir ko tikitės – reikia suplanuoti, kaip savo išradimą išleisite į komerciją, taip pat ir pinigų srautus.

Plačiau apie patentavimą galite pasiskaityti čia: http://www.isradimas.com/nuo-ko-prasideda-isradimu-patentavimas/

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Vertintojų: 1

Kol kas įvertinimų nėra.