Kaip tiesinti stuburą?

Esant gerai laikysenai, jūsų ausys, pečiai, klubai, keliai ir čiurnos stovint sudaro vieną tiesią liniją. Anksčiau žmonėms būdavo patariama vaikščioti su knyga ant galvos, kad pagerintų laikyseną, bet dabar laikysenos gerinimas prasideda trim pagrindiniais dalykais, ką darome kiekvieną dieną: stovėjimu, sėdėjimu ir miegojimu.

Pažiūrėkite stovėdama į veidrodį. Pasitikrinkite, kas būtent jums neleidžia stovėti tiesiai – ar pečiai palinkę į priekį, ar galva nuleista, ar nugara sulinkusi. Ištiesinkite tai, ką reikia. Atpalaiduokite pečius ir truputį sulenkite kelius – juk nenorite atrodyti kaip robotas. Jei tenka stovėti ilgą laiką, perkėlinėkite svorį nuo vienos kojos ant kitos. Jei pasilenkiate, norėdama ką nors pakelti, sulenkite kelius ir klubus, nesilenkite vien tik liemeniu.

Kitas žingsnis stuburo tiesinime – aukšta ir kieta kėdė su aukštu atlošu. Kai sėdite, žiūrėkite, kad jūsų klubai būtų kuo arčiau atlošo, o kelius laikykite tame pačiame lygyje (arba truputį žemiau). Jeigu jūsų nugara negauna pakankamai atramos iš kėdės atlošo, arba jums per sudėtinga ją laikyti prie atlošo, pabandykite prie nugaros pasidėti pagalvę. Jei tenka visą dieną sėdėti prie darbo stalo, žiūrėkite, kad stalviršis būtų jūsų alkūnių aukštyje. Pečius laikykite tiesiai (paraleliai su klubais) ir venkite lenktis į priekį. Jeigu nejučia vis lenkiatės prie kompiuterio, paverskite monitorių taip, kad galėtumėt į jį žiūrėti iš aukščiau. Apskritai, venkite visą laiką tik sėdėti – kartkartėmis atsistokite ir pasivaikščiokite.

Miegokite visuomet ant kieto čiužinio. Nemiegokite ant pilvo, o jeigu jau miegate, po liemeniu pasidėkite pagalvę. Geriau miegokite ant nugaros arba šono. Jeigu miegate ant nugaros, po keliais pasidėkite mažą pagalvėlę, o jeigu ant šono, tada tą pagalvėlę pasidėkite tarp kelių. Tai nėra privaloma, bet tinka kaip pagalbinė priemonė išlaikyti tiesią nugarą. Galvą dėkite ant tokios pagalvės, kuri laikytų galvą tokiame pačiame lygyje, kaip ir visas kūnas.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.