Kaip pritraukti pirmuosius klientus?

Atsakymas #1:

Klientų pritraukimas yra vienas sunkiausių uždavinių, su kuriuo susiduria visos naujos kompanijos.
Iš tiesų puikiausia būtų kurti kombinuotą kompaniją: vienas atsakingas už pardavimus, kitas už patį paslaugos atlikimą, trečias dar už kitą sritį. Tuomet kiekvienas gali gilintis į savo užduotis ir siekti joje geriausių rezultatų.
Suprantu, jūs esate visi puikiai išmanantys savo sritį specialistai. Tačiau pabandykite atrasti savyje ir vadybininko/marketingisto sąvybių. Susėskite visi kartu, bandykite sugalvoti tinkamą strategiją. Skaitykite verslo knygas, straipsnius, kurie padėtų atrasti naujas idėjas. Yra organizuojama daugybė mokamų bei nemokamų seminarų, padedančių tobulėti pardavimų srityje. Pasidomėkite.

Atsakymas #2:

Vien tai, kad jūsų verslas yra puikus arba siūlote kokį gerą produktą, dar nereiškia, kad klientai taip jau iš karto ir trauks „šniūrais“ pas jus. Motyvuoti klientus visada būna nelengva, o ypač sunku, kai dar tik pradedate verslą. Klientai paprastai jau turi savo tiekėjus ir nelengvai juos keičia. Ir dažnai jie atsargiai žiūri į naujus dalykus. Taigi ką galite padaryti, kad juos pritrauktumėte?

Pirma, jums reikia agresyvios marketingo kampanijos, kad žmonės iš viso žinotų, kad jūs egzistuojate. Gal jums atrodo, kad jei jau paskelbėte apie savo verslą, žmonės jus ir prisimins. Cha! Tai reikia vis kartoti ir kartoti, todėl pastoviai besikartojanti reklama ir padeda. Ar jūs besireklamuotumėte per tradicines priemones – TV, radiją, laikraščius, ar per socialinius tinklus, jums tikriausiai reikės tam išleisti šiek tiek pinigų. Bet netgi tada, kai žmonės jus jau išgirsta ir įsimena, turite duoti jiems kokią reikšmigą priežastį, kad išlįstų iš savo inercijos. Viena iš „Rondos taisyklių“ – „klientai nekenčia pokyčių“. Sunku potencialius klientus atitraukti nuo to produkto ar paslaugos, kurį jie jau naudoja. Štai kodėl jūs turite jiems duoti kokią reikšmingą paskatą, kad pasinaudotų jų paslauga ir pažiūrėtų, ar ji geresnė už tą, kurią jie jau naudoja.

Yra tokie septyni būdai pritraukti naujus klientus:

  1. Duokite savo paslaugų už dyką. Ko nors davimas nemokamai visada suveikia. Jei mums ką nors siūlo nemokamai, dauguma mūsų tikrai bent jau pabandys. Dėl to tai taip ir populiaru internetinėse paslaugose. Jie klientams duoda žemiausio lygio paslaugas už dyka, bet siūlo „pagerintų“ versijų, kurios jau būna mokamos. Dažnai ir kitokių rūšių įmonės siūlo „pirmą kartą nemokamai“.
  2. Pavyzdžiai. Visi esame matę, kaip prekybos centruose lankytojus vaišina maisto produktų pavyzdėliais. Tai veikia ne tik su maistu – tai būna programų bandomosios versijos, makiažo pavyzdžiai, pirmieji knygų skyriai. Tai puikus būdas supažindinti su nauju pasiūlymu.
  3. Testavimas. Prieš išleidžiant kokį nors produktą viešai, galima paprašyti potencia.lių klientų jį patestuoti. Tai galima pritaikyti įvairiose pramonės šakose, pvz., sporto įrangos. Bandytojai dažnai ir patampa pirmais klientais, ypač kai pasiūlomos nuolaidos.
  4. Supažindinamieji pasiūlymai. Jei siūlysite dideles ir trumpalaikes nuolaidas, turėsite galimybę gauti apžvalgų ir pradėti pardavimus. Pvz., atidarant restoraną galima pasiūlyti paslaugą „vieną perki, kitą gauni nemokamai“.
  5. Kasdienių sandėrių tinklalapiai. Tokie tinklalapiai – pvz., GroupOn arba Living Social – yra geras būdas pristatyti jūsų naują verslą arba paslaugą labai dideliam kiekiui potencialių klientų. Jūsų pelno marža yra visai maža (arba jos išvis nėra), bet tai gali pasitarnauti kaip veiksminga reklama.
  6. Klientų atvedimas praradimų dėka. Kokią nors paslaugą parduokite labai pigiai, kad tai pritrauktų klientus. Todėl kai kuriose parduotuvėse kiaušiniai prieš Velykas labai atpinga. Jie praranda pinigus kiaušinių sąskaita, bet išlošia iš kitų produktų pirkimo.
  7. Labdaros rinkimo tinklalapiai. Labdaros rinkimo tinklalapiai, tokie kaip Kickstarter arba IndieGoGo taip pat gerai veikia, kai nori pristatyti naujus produktus. Jei jūsų naujasis pasiūlymas yra inovatyvus, įdomus arba naujausias technologijos klyksmas, galima per tokius tinklalapius sukurti pristatomąją kampaniją.

Žiūrėkite, kokie iš šių metodų jums galėtų tikti. Galite išbandyti net kelis.
http://www.usatoday.com/story/money/columnist/abrams/2014/09/05/strategies-seven-tricks-to-attract-first-time-customers/15026149/

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.