Kaip pašalinti apgamus?

Apgamas – tai odos dėmė, kuri gali būti įvairių spalvų, dydžių ir formų. Kai kurie apgamai maži ir nepastebimi, o kai kurie gana dideli, dėl kurių žmogus gali kompleksuoti, dėl to sumažėja jo pasitikėjimas savimi. Kai kurių rūšių apgamai gali būti ir pavojingi sveikatai. Vieni iš jų su laiku išnyksta, o kiti niekada neišnyksta. Dėl to žmonės kartais ir renkasi apgamų pašalinimą – ir kad gražiau atrodytų, ir dėl galimos rizikos sveikatai.

Jeigu norėtumėte pašalinti kokį nors apgamą, pirmiausiai jums reikėtų kreiptis į kvalifikuotą dermatologą arba kosmetinį chirurgą. Gydytojas su pacientu aptaria kai kuriuos dalykus, tokius kaip priežastys, dėl kurių norite pašalinti apgamą, pageidaujami rezultatai, įvairūs pasirinkimai, detali procedūros eiga, pavojai, apribojimai ir nauda. Chirurgas suteiks informacijos apie anesteziją, papasakos, kur bus atliekama procedūra – ligoninėje ar chirurgijos kabinete, taip pat apie procedūros kainą.

Apgamą galima šalinti skirtingais būdais, priklausomai nuo jo rūšies, dydžio, vietos ir kitų veiksnių.

  • Lazerio terapija. Lazeriai naudojami šalinti apgamams, esantiems arti odos paviršiaus, tokiems kaip vyndėmės. Tai galima daryti bet kokio amžiaus žmogui. Procedūros metu apgamas būna veikiamas trumpais lazerio impulsais, kad jis susitrauktų arba nustotų augęs. Kad pasiektumėt norimą rezultatą, gali prireikti keleto apsilankymų. Lazerio terapija gali būti naudojama hemangiomų gydymui, bet netinka, jeigu apgamas yra giliame odos sluoksnyje.
  • Chirurginė operacija naudojama, kai neveikia jokie nechirurginiai metodai. Jeigu tai yra didelė hemangioma, jai šalinti gali prireikti bendros anestezijos.
  • Kai kurioms apgamų rūšims šalinti gali užtekti ir vaistų. Dėl jums tinkamiausio metodo pasitarkite su gydytoju.

Po lazerinės terapijos oda toje vietoje pasidaro tamsiai violetinė. Tai turėtų trukti tik apie 7-10 dienų, nors kai kuriais atvejais – iki 6-8 savaičių. Pacientams rekomenduojama nesikasyti tos vietos, taip pat svarbu saugoti ją nuo saulės. Būnant saulėje, reikėtų naudoti apsauginį kremą. Gijimo procesas paprastai trunka apie šešias savaites; tuo laikotarpiu turėtų geriau pasimatyti rezultatas.

http://www.cosmeticsurgery.com/research/cosmetic-surgery/birthmark-removal/

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.