Kaip išnaikinti po spuogų atsiradusias dėmes?

Dėmės, likusios nuo spuogų, paprastai būna raudonos arba rudos. Tai použdegiminės hiperpigmentacijos rūšis. Daugeliu atveju jos išnyksta pačios. Bet kai kuriems žmonėms gali užtrukti nuo šešių mėnesių iki kelerių metų, kol pigmentacija visiškai išblunka. Yra ir kitų hiperpigmentacijos rūšių – kuri atsiranda dėl alergijų, senėjimo ir t.t., ir tokia pigmentacija dažnai ne tik kad neišnyksta, bet su laiku tik ryškėja. O dėmelių blukinimo būdai gali būti tokie:

  1. Kremas nuo saulės. Norint išnaikinti dėmeles, kremas nuo saulės yra būtinybė. Jis ne tik saugo nuo saulės daromos žalos, bet ir padeda išvengti spuogų sukeltų dėmelių patamsėjimo.
  2. Eksfoliacija. Spuogų dėmės greičiau nyksta, kai sena oda nusilupa ir į paviršių iškyla nauja. Tam gali būti įvairių pasirinkimų, tokie kaip šveitikliai ir prausimosi servetėlės. Geras dalykas yra cheminė eksfoliacija, nes ji giliau siekia, greičiau veikia ir mažiau dirgina fiziškai negu rankinė eksfoliacija. Odą balina azelajinė rūgštis, tokia kaip „Finacea“, parduodama su receptu. Bet jei nenorite vartoti receptinių priemonių, galite išbandyti nereceptinius, kurių aktyvusis ingredientas yra AHA – alfa-hidroksirūgštys. Tik žinokite, kad tokie eksfoliacijos produktai gali suerzinti odą, sukelti raudonį, odos lupimąsi ir sausumą. Oda gali pasidaryti jautresnė saulės šviesai, dėl to pasidaro dar svarbiau naudoti kremą nuo saulės.
  3. Odą balinančios priemonės. Tai gali būti saldymedžio ekstraktas, arbutinas, šilkauogių ekstraktas ir vitaminas C. Odą balina ir hidrochinonas, bet kadangi jis gali sukelti vėžį, Europoje ir Azijoje jis uždraustas. Odą balina ir daug azijietiškų odos priežiūros priemonių, tik prieš juos pirkdama pirma pažiūrėkite, ar sudėtyje tikrai yra efektyvių balinančių ingredientų.

http://www.skinacea.com/how-to/fade-acne-marks.html

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.