Kaip draugiškai nutraukti draugystę?

Daugeliui žmonių tenka nutraukti santykius su antra puse, bet nutraukti draugystę su draugu gali būti dar sunkiau. Kai susipykstate ir niekaip negalite išspręsti konflikto, arba kai pasidaro aišku, kad nebeturite nieko bendro, tada jau būna laikas viską baigti. Galima palaukti, kol draugystė išgaruos natūraliai arba tiesiai šviesiai tą pasakyti draugui arba draugei. Bet kuriuo atveju, tam reikia pasiruošti.

1. Konfrontacija su draugu ar drauge

  1. Susitarkite dėl susitikimo laiko ir vietos. Jeigu nenori palikti to žmogaus spėlioti, kodėl nebenori su juo draugauti, gali padėti pokalbis akis į akį. Tam labai tinka parkai ir kavinės, nes tai viešos, neutralios vietos. Nors pokalbio metu galite pulti į emocijas, didelė tikimybė, kad būdami viešoje vietoje stengsitės valdytis. Venkite susitikti restoranuose dideliems pietums, nes gali būti, kad panorėsite išeiti dar neatėjus maistui. Jei nenori susitikti akis į akį, galima ir telefonu susiskambinti. Tik venk rašyti žinutes, nes jomis neišreikši tiek minčių kaip per pokalbį. Ir nesiskirk su drauge arba draugu bendrų pažįstamų akivaizdoje.
  2. Pasakyk draugei, kodėl nori viską užbaigti. Ar ji mėgino nuvilioti nuo tavęs vaikiną? Ar ji amžinai tave paveda? Kokia ten bebūtų priežastis, laikas ją išsakyti. Tam prireikia drąsos, ir galų gale draugas ar draugė džiaugsis galėdami žinoti, kame kampas.
  3. Duok draugei galimybę išsakyti savo poziciją. Draugė gali pradėti gintis, atsiprašinėti arba ir tą, ir tą. Gali būti, kad norėsi išgirsti jos poziciją – tam atvejui, jei būtų nors menkiausia galimybė, kad panorėtum išlaikyti draugystę. Jei įvyko koks nesusipratimas, tau turbūt norėsis tai žinoti. Jeigu tai neįmanoma, toliau tęsk išsiskyrimo prcesą.
  4. Nustatyk ribas. Gal norėtum viską užbaigti čia ir dabar, o gal tau bus nieko tokio karts nuo karto matyti tą žmogų kitų žmonių būryje. Kaip ten bebūtų, labai aiškiai pasakyk, kad čia jau lūžio taškas, ir nuo šiol viskas jau bus kitaip. Iškart nustatyk ribas, kad paskui nebūtų pagundos sugrįžti atgal.
  5. Laikykis nusistaytų ribų. Jei tas žmogus vėliau dar bandys su tavim susisiekti, neatsiliepk. Tu išsakei savo, tas žmogus savo, ir dabar jūsų draugystė jau pasibaigusi. Kaip ir išsiskyrus su antra puse, išsiskyrimas su draugu reiškia, kad nebeprivalai būti atsakingas už tą žmogų.

2. Draugystės išblėsimas natūraliai

  1. Jei jūs tolstate vienas nuo kito, nekovok su tuo. Tokiu atveju tikrai yra geriausia tiesiog leisti draugystei išblėsti. Galbūt nėra jokios konkrečios priežasties, kodėl tas žmogus tau nebepatinka; tiesiog pradėjai domėtis kitokiais žmonėmis ir kitokiais dalykais. Pradėk leisti laiką taip, kaip nori, bendraudama su tais žmonėmis, kurie tau tikrai patinka. Ko gero, tavo draugė ar draugas irgi darys tą patį.
  2. Nustok skambinti ir rašyti savo draugei. Norint nutraukti draugystę, reikia sumažinti bendravimą. Nustok susisiekinėti su savo drauge vien tam, kad paplepėtum arba ką nors paplanuotum. Galite paplepėti susitikusios asmeniškai, pvz., kai susitinkate su keletu bendrų draugų, bet venk bereikalingų kontaktų. Kai du draugai būna natūraliai pasiruošę pasukti skirtingais keliais, nebūna sudėtinga rečiau bendrauti. Bet iš kitos pusės, jei tavo draugė galvoja apie jūsų draugystę kitaip negu tu, retesnis bendravimas gali užgauti jos jausmus. Deja, nutraukiant draugystę išvengti jausmų užgavimo būna tikrai sunku.
  3. Išlaikyk pokalbius lengvus. Draugai pasidaro artimesni, kai kalbasi apie gilius dalykus. O kad nutoltum nuo draugo, reikia nustoti atvėrinėti savo širdį. Kalbėdamasi laikykis negilių, paviršutiniškų temų, kaip kalbėtum su bet kokiu pažįstamu. Jei kalbėsitės kaip draugės, draugystei atvėsti bus sunkiau. Jei tavo draugė nori kalbėtis apie asmeniškus dalykus, kaip kad jos santykiai su vaikinu, nukreipk pokalbį saugesne kryptimi. Pakeisk pokalbio temą, kad ji neturėtų galimybės išpasakoti savo giliausių jausmų. Galų gale tavo draugė pastebės, kad su ja kalbiesi nebe taip kaip anksčiau. Ji gali pradėti tau priekaištauti arba taip pat nuspręsti atsitraukti. Būk pasiruošusi abiem situacijoms.
  4. Mandagiai atsisakyk kvietimų. Gali šiek tiek užtrukti, kol draugė pastebės, kad jau nebenori su ja draugauti. Užtikrintas būdas padidinti atstumą – tai mandagiai, bet tvirtai atmesti jos kvietimus. Jei tai kvietimas į kokią grupinę veiklą, gali ten dalyvauti, bet venk atsidurti su drauge akis į akį.
  5. Jei reikia, sugalvok kokių nors pasiteisinimų. Jei tikrai nenori tam žmogui sakyti tiesos, susigalvok kokių priežasčių atsisakyti kvietimų. Sakyk, kad turi daug darbo, pas tave atvažiuoja giminės, turi daug namų darbų ir t.t. Tai gali atrodyti kaip lengvos išeities ieškojimas, nes nelabai sąžininga taip elgtis su žmogum, kuris buvo tavo draugas. Tačiau jei turi rimtų priežasčių nutraukti draugystę ir tikrai nenori konfrontacijos, tokie pasiteisinimai yra labai veiksmingi.
  6. Palaipsniui leisk draugystei pasiekti mirties tašką. Geriausiu atveju tas žmogus supras, kad nebenori draugystės, ir nuspręs pasukti savais keliais. Bet jeigu buvusi draugė tavęs paklaus, kame čia reikalas, turbūt norėsi jai viską paaiškinti. Būk pasiruošusi tokiai reakcijai, nes gali būti taip, kad tu jai reiškei daugiau negu ji tau.
  7. Nuo smurtingos draugystės gali atsifutbolinti tyla. Jeigu tas žmogus, su kuriuo nori išsiskirti, tavim manipuliavo, fiziškai arba psichologiškai smurtavo, tada tu nieko jam neskolinga – net ir mandagumo. Tiesiog nutrauk su juo bet kokius ryšius, pašalink jį ar ją iš socialinių tinklalapių draugų ir venk tą žmogų susitikti, jei tai nebūtina. Jei bandysi su juo apie tai pasikalbėti, jis arba ji gali duoti tau suprasti, kad dėl visko kalta tu. Nesiduok įveliama į tokią dramą.

3. Susidorojimas su pasekmėmis

  1. Susitvarkyk su buvusios draugės emocijomis. Nesmagu būna, kai tave kas nors pameta – ar to nusipelnei, ar ne. Būk nusiteikusi, kad tavo draugė verks, maldaus atstatyti draugystę, arba net labai supyks. Tu buvai pakankamai stipri, kad su ja išsiskirtum, taigi būsi pakankamai stipri ir susitvarkyti su pasekmėmis. Stenkis nepasiduoti jos emocijoms. Prisimink, kad reikia laikytis savo ribų ir jei kitaip negalima, nutraukti visus ryšius.
  2. Saugokis pasyvios agresijos. Kartais buvusi draugė gali pasistengti pasyvios agresijos būdu apsunkinti tavo gyvenimą. Tai ypač galioja, jei mokotės vienoje mokykloje arba esate bendradarbės ir tenka dažnai matytis. Tas žmogus gali pasistengti nuteikti prieš tave kitus, laidyti paskalas apie tave ar šiaip tave pažeminti. Lik stipri ir suprask, kad jei ji taip bjauriai elgiasi, vadinasi, gerai padarei, kad nutraukei su tokiu žmogum draugystę. Jeigu tai išsivysto į atvirą agresiją, reikia imtis priemonių. Pasikalbėk su mokytojais arba viršininku apie tai, kas dedasi mokykloje arba darbe. Pasistenk gauti įrodymų, kad ji tave skriaudžia.
  3. Suprask, kad tai gali paveikti ir kitas draugystes. Išsiskyrimas su draugu dažnai paveikia ir jūsų bendrus pažįstamus. Jeigu jūs abi priklausėte didelei draugų grupei, kuriam laikui reikalai gali labai suprastėti. Tikėkimės, kad kiti jūsų draugai nepalaikys jos pusės, bet jeigu palaikys, bus aišku, kas yra tikrieji tavo draugai.
  4. Pasirūpink savimi. Išsiskyrusi su bloga drauge tikriausiai pajusi laisvės jausmą. Bet net ir tokiu atveju išsiskyrimai dažnai būna sunkūs. Emociškai būna sunku ką nors nuvilti, ir pasekmės gali tęstis ilgiau, negu tikiesi. Po to, kai draugystė bus oficialiai baigta, stenkis leisti laiką su žmonėmis, su kuriais jautiesi gerai.


http://www.wikihow.com/Break-Up-with-Your-Friend

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 1.3 / 5. Vertintojų: 3

Kol kas įvertinimų nėra.