kaip atjunkyti / nustoti žindyti venuolikos mėnesių kūdikį?

Visų pirma, kada būna tikrai tinkamas metas atjunkyti vaiką? Rekomenduojama iki 6 mėnesių maitinti tik krūtimi, o primaitinant ir kietu maistu – mažiausiai iki metų, o jei vaikas nori, tai ir ilgiau. Bet nepaisant to, ką sako draugės, giminaitės ar net nepažįstamos moterys, nėra teisingų ir neteisingų būdų atjunkyti vaiką. Galite pasirinkti tą laiką, kuris jums atrodo tinkamas, arba vaikui paaugus leisti jam atjunkti pačiam.

Atjunkymas kūdikio iniciatyva: lengviausia atjunkyti, kai vaikas jau pradeda nebesidomėti žindymu, kad dažniausiai prasideda tarp 6 ir 12 mėnesių. Jei jis žindymo metu būna išsiblaškęs ir nekantrus, tai gali būti ženklas, kad jis jau pasiruošęs.

Atjunkymas motinos iniciatyva: gal jūs, pvz., nusprendėte grįžti į darbą arba šiaip jums atrodo, kad jau metas. Jei esate jau pasiruošusi, bet vaikas nerodo jokių ženklų, kad norėtų baigti žįsti, galite jį atjunkyti pamažu. Kai tai vyksta iš motinos pusės, atjunkymas gali pareikalauti daug laiko ir kantrybės.

Tą visada reikia daryti lėtai, kokio amžiaus vaikas bebūtų. Ekspertai sako, kad staigus atjunkymas traumuoja vaiką, o ir pieno latakai gali užsikišti bei įsimesti infekcija. Todėl išvažiuoti kur nors savaitgaliui, palikus vaiką, tikrai nebūtų gera mintis. Geriau pabandykite tokius metodus:

  • Praleiskite maitinimą. Pažiūrėkite, kas nutiks, jei vaikui vietoj krūties pasiūlysite buteliuką arba puodelį. Kaip pakaitalą galite duoti numelžto savo pieno, mišinuko arba karvės pieno (nuo metų amžiaus). Jeigu per kelias savaites sumažinate vienu maitinimu, vaikas turi pakankamai laiko prie to prisitaikyti. Taip pat palengva mažėja ir pieno, nerizikuojate įsivaryti mastito.
  • Trumpinkite maitinimo laiką. Pradėkite nuo laiko ribojimo, kai vaikas būna prie krūties. Jei jis paprastai žinda 10 minučių, pabandykite 5. Po maitinimo duokite jai kokio sveiko maisto, tokio kaip nesaldinta obuolių tyrelė arba puodukas pieno.
  • Atidėliokite ir atitraukite vaiko dėmesį. Jei maitinate tik porą kartų per dieną, pasistenkite atidėlioti maitinimus. Jei vaikas prašosi maitinimo, pasakykite, kad tuoj maitinsite ir bandykite atitraukti jo dėmesį kuo nors kitu.

Jei bandote atjunkyti, bet niekas nepadeda, gali būti kad laikas dar netinkamas. Ar neseniai grįžote į darbą? Galbūt vaikas vis dar bando prisitaikyti prie naujos rutinos. Gal vaikas serga? Kai prastai jaučiasi, vaikai nori žįsti dažniau. Tada maitinimas ne tik vaiką guodžia, tai yra ir geras maisto medžiagų šaltinis. Ar namuose įvyko kokių didelių pokyčių? Atjunkymą gali apsunkinti ir tokie dalykai kaip skyrybos arba kraustymasis. Kitą mėnesį pabandykite vėl. Anksčiau ar vėliau tai vis tiek įvyks. 

http://www.babycenter.com/0_weaning-when-and-how-to-stop-breastfeeding_3272.bc

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.