Interviu su tarologe Lina Balse: „Atsitiktinai iškritusi korta anaiptol nėra atsitiktinumas“

Į tarologijos pasaulį žengiame kartu su tarologe Lina Balse, tinklapio Taroskopai autore, kuri pasidalino būrimo Taro kortomis patirtimi bei atskleidė, kaip kortų pagalba galima sutvarkyti gyvenimą ir atsakyti į, kartais atrodytų, neišsprendžiamus klausimus. Tarologė taip pat paneigė pagrindinius mitus vyraujančius kortų būrimuose bei papasakojo kaip pasiruošti susitikimui su tarologu, kad seansas iš tiesų būtų sėkmingas. Ar iš tikrųjų kortos atskleidžia ateitį? O gal tai tik pasakos prieš miegą? Ką gi, paskaitykite ir sužinosite.

Kas pastūmėjo pasirinkti, kiek netradicinę veiklą – tapti tarologe?

Tikriausiai tai tiesiog mano prigimtis. Ezoterika mane domino nuo pat vaikystės. Prisimenu, kaip per jaunesniojo brolio antrąjį gimtadienį užsidarę kambaryje krūva pyplių rengėme spiritizmo seansą. Man tuomet buvo penki su puse. Dabar, žinodama kokie su tuo susiję pavojai, niekam to nerekomenduoju ir norėčiau perspėti tėvus saugoti vaikus nuo tokių žaidimų.

Vaikystėje ir paauglystėje tiesiog gaudžiau kiekvieną informacijos susijusios su ezoterika trupinėlį. Tuomet nelaikiau savo susidomėjimo išskirtiniu. Ne tik man, bet ir draugėm patikdavo pažaisti visokiais būrimais. Bet jos iš to išaugo, o aš toliau augau toje sferoje. Ėmiau domėtis gilesnėmis temomis – savęs pažinimu, psichologija, karma, dvasiniu tobulėjimu. Atradusi Taro kortas iškarto pajutau ir nusprendžiau jog tai kaip tik tai, ko man reikia. Aš intuityviai supratau kaip jos veikia ir ką gali pasiūlyti, kaip jas naudosiu. Tuo metu dar nesuvokiau, jog tai bus viso mano gyvenimo kelias ir pašaukimas. Kortos, runos, numerologija ir kitos ezoterinės temos buvo tiesiog hobis. Bet gyvenimas natūraliai mane nuvairavo link to, kur ir kuo esu dabar.

Kas yra tarologas ir kuo ypatingos taro kortos?

Yra būrėjas ir yra Tarologas. Būrėjas domisi ateitimi ir siekia ją numatyti, išpranašauti, atsakyti į klausimą kas bus, kas manęs laukia gyvenime. Tarologas gali ir tai, tačiau jį labiausiai domina dabartis ir pats žmogus – koks jis yra, kodėl yra toks, koks yra, ko jam iš tiesų reikia, kokių turi stiprybių, silpnybių ir kokios alternatyvos jam atviros. Tai leidžia pamatyti jau ne vieną ateities liniją, o visą jų puokštę ir ieškoti geriausio įmanomo ateities varianto bei būdų paversti jį realybe. Taro kortų naudojimo galimybės labai plačios – nuo elementarios situacijos apžvalgos ir prognozės iki labai gilaus žvilgsnio į žmogaus sielą. Jomis galima ne tik nuskaityti informaciją, bet ir užrašyti, t.y. ne tik prognozuoti, bet ir kurti norimą ateitį, įnešti reikiamas energijas į situaciją ir pakreipti ją norima linkme. Tiesa, su šia galimybe žaisti rizikinga. Kaip tik dėl šios galimybės – paveikti žmogaus likimą – reikia būti atsargiems renkantis Tarologą, eiti pas specialistą, kuris dirba etiškai ir nepiktnaudžiauti tokio pobūdžio paslaugomis.

Ar kortos tikrai gali nusakyti žmogaus ateitį, ar tai nėra paprasčiausiai tik atsitiktinai iškritusi korta?

Atsitiktinai iškritusi korta anaiptol nėra atsitiktinumas. Iš tiesų gyvenime atsitiktinumų nebūna, viskas susieta priežasties- pasekmės ryšiais. Su savo aukštesniuoju Aš arba Visata ar Dievu, vadinkite tai kaip jums priimtiniau. Bendravimas vyksta nenutrūkstamai, bet dažniausiai tik į vieną pusę. Mes vis kažką mąstome, keliame klausimus, bet beveik niekada neįsiklausome į gaunamą atsaką. O atsakas tikrai yra. Taro kortos kaip tik ir leidžia gauti atsakymą, atgalinį ryšį, susitikrinti ar pasirinktas tikslas atitinka mūsų sielos troškimus ir suteiks laimę, ar judame link jo ar tolyn nuo jo, kaip gauti tai, ko trokštame giliai širdyje.

Kaip žmogus turėtų pasiruošti eidamas į tarologo konsultaciją?

Čia labai geras klausimas, nes iš tiesų pasiruošti reikia jei norite gauti prasmingus, tikslius ir naudingus atsakymus. Pusę mano darbo efektyvumo ir naudingumo nulemia pats klientas savo pasiruošimu. Mano rekomendacijos būtų pirmiausia žinoti pas ką eini. Kuo daugiau susižinokite apie būrėją ar Tarologą, pas kurį planuojate apsilankyti. Ir domėkitės ne banaliu „ar pasako tiesą?“, domėkitės to žmogaus įsitikinimais, pažiūromis ir darbo stiliumi, kad iš anksto žinotumėte ko tikėtis ir ar būtent to norite. Kažkas nori gilios situacijos analizės, suprasti savo problemos priežastis, rasti būdus jai spręsti, priimti efektyviausius sprendimus suderintus su jų sielos poreikiais. O kiti nenori imtis jokios atsakomybės, jie gyvenime plaukia pasroviui ir tiesiog nori sužinoti kas laukia ateityje, kas jiems nutiks. Išsiaiškinkite ar žmogus, pas kurį eisite galės efektyviai atsakyti į jūsų klausimą, ar jus dominantis klausimas atitiks jo darbo stilių. Labai svarbu iš anksto apmąstyti savo situaciją, susitelkti į tai, kas svarbiausia ir suformuluoti aiškų klausimą. Nuo to koks bus užduotas klausimas tiesiogiai priklausys kokį gausite atsakymą.

Kuo skiriasi automatiniai būrimai, kuriuos galima rasti internete ir privatūs tarologo seansai?

Čia tas pats kas klausti kuo skiriasi prekybos centre į krepšelį susidėti ingredientai patiekalui nuo profesionalaus virėjo pagaminto ir ant stalo paduoto karšto patiekalo. Abiem atvejais klientas turi apgalvoti ir suformuluoti klausimą. Bet jei klausimo formuluotė netiksli Tarologas patars jį pakoreguoti, o automatiniame būrime gausite painias kortas, kuriomis nepavyks atsakyti į užduotą klausimą. Jei kortas dėliosite ir interpretuosite patys, būtina tinkama vidinė būsena, susitelkimas, nešališkumas.

Automatinis būrimas atsitiktinai išmaišo kortas. Šis etapas nelabai skiriasi nuo Tarologo darbo ir man nėra skirtumo ar aš rankomis išmaišysiu kortas ar išdėliosiu jas programoje. Tuomet programa išdėlioja kortas į vieną, konkretų, iš anksto suprogramuotą išdėstymą, o Tarologas parinktų tinkamiausia išdėstymą pagal kliento poreikius ir klausimą. Tuomet programa pateikia glaustesnį ar ilgesnį kortos reikšmių aprašymą, o Tarologas interpretuoja kortą užduoto klausimo ir išdėstymo pozicijos (sub klausimo) kontekste.

Tad naudojantis automatiniu būrimu žmogus paliekamas savarankiškai suformuluoti klausimą, kad jis tiktų tam išdėstymui, kuris bus naudojamas, o tuomet atsirinkti iš programos pateikto reikšmių sąrašo teisingą reikšmę, savarankiškai interpretuoti kortą ir apjungus kelias kortas į visumą suformuluoti aiškų atsakymą. Taigi tenka patiems atlikti Tarologo darbą nežinant šio darbo taisyklių ir neturint reikiamų žinių. Automatinės programos tinka paprastiems, ne itin svarbiems klausimams ir pasižaidimui, bet rimtu klausimu, kai reikia patikimų objektyvių įžvalgų ir patarimo, geriau kreiptis į profesionalą.

Kokiais klausimais dažniausiai kreipiasi žmonės į Jus?

Pačiais įvairiausiais, bet dominuoja santykių tema. Kažkas turi problemų asmeniniuose santykiuose ir ieško kaip pagerinti juos, kažkas neranda antrosios pusės ir klausia kada atsiras tas princas ant balto žirgo, arba kaip keistis, kad jį rastų. Kažkam reikia psichologinės paramos sunkiais santykių periodais, kaip skiriantis ir atsigaunant po skyrybų. Antra populiariausia tema yra darbas arba verslas ir finansai. Man patinka dirbti su verslininkais, planuoti ir ieškoti tokių sprendimų, kurie leistų realizuoti save, per savo veiklą, autentiškai išreikšti tai, kas esi ir kuo tiki bei gauti iš to pelną.

Labiausiai įsitraukiu ir negailiu nei laiko, nei pastangų klausimams susijusiems su savęs pažinimu, tobulėjimu, savirealizacija. Beje pastarajai grupei priklauso ir klausimai apie negatyvų maginį poveikį, nes atsakius taip ar ne, yra ar nėra tas poveikis, toliau neriu aiškintis kodėl tas poveikis yra, kuo turimu savyje žmogus jį pritraukė, ką keisti. Arba jei jokio poveikio iš šalies nėra, o taip būna dažniausiai, kaip žmogus sukūrė tokią negatyvią situaciją, kad net ėmė mąstyti jog yra prakeiktas, kokių turi klaidingų ar ribojančių įsitikinimų, kur daro klaidas ir ką galėtų pakeisti.

Kokią įtaką žmogaus gyvenimui daro amuletai? Ir kaip išsirinkti tinkantį sau?

Aš išsidėliojusi kortas žiūriu ne tik į fizinį situacijos aspektą, bet ir į energetinį. Tikrinu kur žmogaus silpnos vietos, kur pas jį pažeidimai. Juos radusi ne tik duodu patarimų kaip keisti savo pasaulėžiūrą, bet ir kokius akmenis-amuletus pasitelkti, arba atlieku harmonizuojančios ir gydančios Reiki energijos seansus. Žmogui savarankiškai labai sunku keisti savo mąstymą, įpročius ir kartais visą gyvenimo būdą. Todėl stengiuosi pasiūlyti energetinį palaikymą ir pagalbą. Akmenis parenku individualiai, ne pagal kokią nors zodiako ženklų lentelę, o pagal kliento problemą bei poreikius, pagal jo energetikos būklę.

Tiems, kas nori patys išsirinkti ir įsigyti amuletą siūlau dar prieš einant jo ieškoti nusistatyti aiškią intenciją – ko iš to amuleto norite. Kuo siauriau, tuo geriau. Ir tiesiog paprašyti savo Aukštesniojo Aš nuvesti prie tinkamiausio pagalbininko bei jį parodyti. Tuomet eikite į akmenukų ar kitokių amuletų parduotuvę ir tiesiog pasikliaukite vidiniu jausmu. Akys pačios kryps į jums tinkamą amuletą, paėmus jį į rankas apims vienokie ar kitokie subtilūs pojūčiai, gal rankos dilgsėjimas ar šiluma, gal šviesi emocija. Jei nejaučiate visiškai nieko ir amuletui esate abejingi, nepirkite jo. Kad ir kaip įspūdingai atrodytų jo savybių aprašymas, jei tai ne jūsų akmuo, jis jums jokio poveikio nedarys ir bus tik daili puošmena.

Yra prietaras, kad kortomis burtis galima ne anksčiau nei 21 metų, nes kitaip būrėjo prognozės gali stipriai paveikti jauno asmens gyvenimą. Ar iš tikrųjų amžius yra svarbus faktorius norint gauti tarologo konsultaciją?

Jei būrėjas dirba grynai prognostiniu metodu, tuomet jis mato tik vieną ateities liniją, tą kelią, kuriuo žmogus dabar eina. Papasakojus žmogui kas tame kelyje laukia vyksta savotiškas programavimas – per lūkesčius, per baimes. Nors žmogus iš tiesų turi laisvą valią ir bet kada gali išsukti iš to kelio, kuriuo ligi tol ėjo ir tuo pakeisti savo ateitį, po tokio būrimo jis bus labiau pririštas prie to vieno kelio ir turės mažiau laisvės kurti savo gyvenimą. Vyresni žmonės turi daugiau gyvenimo patirties, kritiškiau mąsto ir mažiau pasiduos tam programavimui, o jaunas ir įspūdžiams imlus žmogus gali pernelyg sureikšminti būrėjos prognozę. Net jei sakys jog netiki, viduje vis tiek kirbės nerimas, smalsumas, vis tiek susiformuos tie lūkesčiai ir baimės, kurios pritrauks tą išpranašautą ateitį arba netgi stipriai apribos ir sujauks gyvenimą, sukliudys realizuoti visą savo potencialą.

Dirbant ne tiek būrėjo, kiek Tarologo metodais, jei žmogus prašo pradėti suprasti kodėl jam kyla kažkokios problemos ir kaip jas spręsti, rasti geriausią sprendimą, pavyzdžiui renkantis studijų kryptį, galima dirbti ir su labai jaunais žmonėmis. Kai jaunas žmogus ateina su tėvų leidimu ir priežiūra aš pirmiausia išklausau klausimą ir jei manau jog mano paslaugos bus naudingos – priimu užsakymą.

Jei iškrinta bloga korta, ar pasakote žmogui tiesą?

Be abejo. Kokia būtų iš manęs nauda jei pasakočiau tik tai kas gera. Juk taip suklaidinčiau žmones, negalėčiau perspėti apie pavojų ar daromą klaidą. Netgi negalėčiau nagrinėti kliento problemos, nes juk ji atsispindėtų negatyviomis kortomis. Kartais net patarimo pozicijoje iškrenta tamsios ir destruktyvios kortos, nes žmogui reikia kažką keisti, kažką paleisti, susitaikyti jog kažko negali gauti ir verčiau nuleisti rankas bei nukreipti jėgas kitur. Arba išdrįsti būti „blogu“ ir pasakyti kažkam NE, pastovėti už save, siekti savo tikslų, eiti savo keliu. Aš visuomet sakau tiesą, kokia nemaloni jį būtų, bet jokiu būdu negąsdinu žmonių. Tame yra labai didelis skirtumas.

Ar yra pasitaikę atvejų, kai kortos nerodė atsakymų į žmogui rūpimus klausimus?

Taip būna pakankamai dažnai, nes žmonės užduoda klausimą apie ateitį manydami jog atsakymas jau yra nulemtas ir jis yra arba toks kokio nori, arba toks, kokio bijo ir kitų variantų nėra. O kortos ima ir parodo jog ateitis šiuo metu nulemta tik štai iki tokios vietos, o kaip bus toliau priklausys nuo tavo sprendimų ir elgesio, ateitis tavo rankose. Arba apskritai artimu laiku nebus situacijos išsisprendimo, rezultatas nebus nei Taip, nei Ne. Pasitaiko ir taip, kad žmogus klausia viena tema, o korto suka kalba į visai kitą temą. Tiesiog tai, apie ką klausiama iš tiesų tuo metu nėra aktualu arba tam, kad dominanti situacija galėtų pajudėti į priekį, kad atsirastų ieškomas atsakymas, pirma turi būti atsakyti kiti klausimai, išspręstos kitos problemos. Gal žmogus turi puikių galimybių arba jį reikia perspėti apie pavojų, kurio gali išvengti, o užduotas klausimas tuo metu neturi atsakymo ir tos problemos nepalanku dabar pat spręsti kol į vieną nesustojo kitos aplinkybės.

Ar kiekvienas gali užsiimti kortų būrimu? Jei taip, nuo ko pradėti?

Jei paklaustumėte dailės mokytojo ar visi gali piešti, jis atsakytų taip, nes pieštuką ar teptuką rankoje laikyti gali visi. Visi pieš skirtingai, savaip, ne visi taps pasaulinio garso menininkais, bet piešti gali visi. Tas pats ir su Taro kortomis. Intuiciją turi visi, ji įeina į standartinę žmogaus komplektaciją kartu su siela. Tačiau ji kaip raumuo – gali būti daugiau ar mažiau išlavinta. Kažkam lengvai seksis iš karto, kažkam reikės skirti daugiau laiko ir įdėti daugiau pastangų. Bet visi gali išmokti naudotis Taro kortomis ir atrasti savo asmeninį darbo stilių. Tokį įrankį kaip Taro kortos įvaldyti naudinga kiekvienam.

Pradėti reikėtų nuo susidomėjimo, Taro kaladės ir, kaip sakoma, kai mokinys pasiruošęs – mokytojas ateis. Neseniai vedžiau viešą nemokamą video paskaitą pradedantiesiems „Pažintis su Taro“, jos įrašą galima pažiūrėti mano svetainėje www.taroskopai.lt. Paskaitos metu papasakojau nuo ko pradėti, kaip išmokti kortų reikšmes, užmegzti su jomis asmeninį ryšį, išsklaidžiau kai kuriuos mitus ir klaidingus įsitikinimus apie Taro be reikalo atbaidančius nuo šių kortų daug žmonių.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4.1 / 5. Vertintojų: 12

Kol kas įvertinimų nėra.