Interviu su papuošalų dizainere Ieva Verikaite: “Kiekvieną dieną džiaugiuosi galėdama kurti“

Kviečiame susipažinti su „DecoMundo“ papuošalų dizainere Ieva Verikaite. Po 10 metų darbo reklamos srityje, dizainerė nusprendė skirti visą savo laiką papuošalų kūrybai ir kaip pati teigia, džiaugiasi kiekviena diena. I.Verikaitė papasakojo, kuo išskirtiniai jos kuriami papuošalai bei pasidalino 2015-ųjų metų pavasario ir vasaros papuošalų tendencijomis. Taip pat, rasite naudingų patarimų kaip išsirinkti tinkamus papuošalus ir ką privalu įsigyti šiais metais norint neatsilikti nuo mados tendencijų.

Kaip pradėjai kurti papuošalus?

Baigusi Vilniaus dailės akademiją 2004 m., taikomosios grafikos specialybę, daugiau nei 10 metų dirbau reklamos dizainere, tačiau mintyse vis grįždavau ir grįždavau prie savo senos svajonės – kurti papuošalus. Tokia galimybė, skirti daugiau laiko sau ir savo idėjoms, atsirado besilaukiant sūnelio prieš 4 metus. 2010 metų vėlų rudenį, prieš pat šventes, netikėtai į rankas papuolė keletas skirtingų medžio lukšto gabalėlių, buvau taip sužavėta jų spalvų ir faktūros įvairove, jog nusprendžiau pagaminti kažką gražaus Kalėdoms. Keli vakarai išsiplėtė į keletą mėnesių medžiagų paieškos, eksperimentų, kol gimė pirmieji DecoMundo papuošalai. Taip atradau labai brangią širdžiai veiklą, veikiančią tarsi meditacija, ramybės šaltinis. Kiekvieną dieną džiaugiuosi galėdama kurti, tai viena didžiausių gyvenimo dovanų.

Ką simbolizuoja pavadinimas DecoMundo?

Pavadinimas kilo atostogaujant ir ieškant įkvėpimo po karšta Ispanijos saule (isp. mundo – pasaulis), svajojant apie tai, jog vieną dieną mano darbai apkeliaus visą pasaulį. Svajonės po truputį pildosi, mano kurti papuošalai atrado savo šeimininkus daugiau nei dvidešimtyje šalių! Esu siuntusi pirkėjams savo kurtus aksesuarus į Japoniją, Kanadą, Malaiziją, Australiją ir kitas tolimas šalis.

O Ispanija – mano pati mylimiausia šalis, į kurią kiekvieną kartą atvykusi, pasijuntu tarsi namie. Viskas mane čia įkvepia: ryškios spalvos, įspūdinga gamta, senove alsuojantys miestai, skanus maistas, besišypsantys ir nuoširdūs žmonės. Kai pajuntu, jog pavargau, jog darosi sunku kurti, laikas krautis daiktus ir keliauti ieškoti įkvėpimo.

DecoMundo papuošalus taip pat galėčiau suskirstyti į dvi grupes: vieni žemės atspalvių, labiau minimalistiniai, santūrūs dekoruoti natūraliu linu, gintarais, įkvėpti Lietuvos gamtos, pajūrio, vasarų, praleistų senoje Suvalkijos sodyboje, o kiti ryškūs, spalvingi – įkvėpti Ispanijos.

Kuo ypatingi DecoMundo darbai?

Visi jie yra rankų darbo autoriniai darbai, pagaminti iš egzotinio medžio (lukšto arba masyvo), dekoruoti metalo detalėmis, natūralaus lino gijomis, mediniais karoliukais, gintarais, akmenėliais, perlais. Kiekvienas medžio gabalėlis apdirbtas rankomis: pjaustytas, klijuotas, šlifuotas, impregnuotas ekologišku bičių vaško bei kokosų aliejaus mišiniu.

Pradėjusi nuo lengvučių spalvotų klijuoto medžio lukšto papuošalų, prieš 2 metus asortimentą papildžiau masyviais minimalistinio stiliaus medžio masyvo papuošalais, taip pat odiniais aksesuarais vyrams, kuriuos mielai renkasi ir moterys. O šių metų naujovė – papuošalai su metale ranka kaltomis raidėmis. Man tai tarsi grįžimas į tuos metus, kai VDA Kauno dailės institute studijavau grafiką, kaligrafiją, tipografiją.

Kas slypi po žodžiais: „Jauku. Miela. Natūralu.“?

Šie žodžiai kilo iš DecoMundo klientų atsiliepimų. Turbūt todėl, kad medis apskritai yra labai šilta, natūrali medžiaga, sukurianti jaukumą. Aksesuarų gamybai stengiuosi naudoti kuo daugiau natūralių medžiagų: medį, liną, medvilnę, gintarą, lavos akmenis, Italijos pakrantėje surinktas kriaukles, natūralią odą.

Kokioms moteris ir kokiems vyrams skirti Tavo papuošalai?

DecoMundo aksesuarai skirti žmonėms, kurie vertina natūralumą, nori jaustis ypatingais bei išskirtiniais, ir paprasčiausiai – džiaugiasi gyvenimu!

Kokios papuošalų tendencijos 2015-aisiais?

Ateinantį pavasario-vasaros sezoną ypatingai madingas bus bohemiškas, hipiškas stilius. Daugybės dizainerių, mados namų, tokių kaip Marni, Etro, Donna Karan pristatytose kolekcijose atrasi papuošalų iš medžio, odos, karoliukų, plunksnų. Šio sezono metalas – žalvaris. Madingi masyvūs papuošalai, derinamos skirtingos medžiagos. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet rasime visiškai skirtingų tendencijų, pavyzdžiui, pasipuošusios tarsi iš praeitų šimtmečių atkeliavusiais, prabangiais, žėrinčiais papuošalais, taip pat būsite stilingos.

Ką būtina šiais metais įsigyti?

Didelius asimetriškus ovalo formos auskarus, tokių bus ir DecoMundo vasaros kolekcijoje. Išlieka madingi prie pat kaklo priglundantys kaklo papuošalai, tačiau šį vasaros sezoną ypatingas dėmesys skirtas ilgiems kaklo papuošalams, įvairiausiems masyviems, eklektiškiems pakabukams iš keleto detalių, kabantiems ant ilgų grandinių, virvučių, odos.

Keletas patarimų, kaip išsirinkti tinkamą papuošalą?

Žinoma, jeigu tik yra galimybė, geriausia papuošalą matuotis, pasitikrinti, kaip su juo jautiesi. Labai dažnai pirkėjos nusižiūrėję papuošalą internetu ir atvykę į studiją, įsigyja visiškai kitą, nei buvo išsirinkę. Jeigu nesinori papuošalo nusiimti – jis Jums tinkamas! Taip pat siūlau nebijoti eksperimentuoti. Kartais klientė sako „man taip gražu stambūs lininiai kaklo papuošalai, bet aš tokių stambių niekada nenešiojau, aš tokia smulkutė“. Pasiūlau tiesiog pasimatuoti, moteris pati nustemba, kaip gražiai ir patogiai papuošalas guli ant kaklo.

Mėgstamiausias papuošalas?

Sunku pasakyti, turbūt labiausiai mėgstu ant ilgos grandinėlės kabančius masyvius pakabukus, kurie, beje, bus ypatingai madingi ateinantį pavasario vasaros sezoną. Šią žiemą nesiskiriu su savo kurta plačia pilko filco apyranke su metalo plokštelėje iškaltu žodžiu „Stebuklas“, labai šilta ir malonu riešui (šypsosi).

Dėkojame už interviu ir linkime sėkmės kūryboje!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.