Interviu su Gediminu Skruzdžiu: „Organizaciniai gebėjimai yra visu šimtu procentu išsiugdyt.“

Neseniai Vilniaus Gedimino Technikos universiteto( VGTU) sienas sudrebinęs, jau trečius metus vykstantis, renginys „Night to Unite“ sukvietė ne tik VGTU, bet ir kitų aukštųjų mokyklų studentus. Renginio metu vyko Protmūšis, mentalisto pasirodymas bei kelių iliuzionistų, tarp kurių – nepakartojamus triukus atlikęs Ossama iš Prancūzijos. Renginio metu buvo kviečiama dalyvauti Pomidorų sumo imtynėse, šokių pamokose, dainuoti karaoke ir net pasidaryti tatuiruotes! Kino filmų mėgėjai leido laiką filmų seansuose, o interaktyvių žaidimų fanai jėgas išbandė atkartodami šokių judesius su XBOX Kinect. Renginio vinimi tapo jaunos ir perspektyvios grupės „Jama&W” koncertas.

Šį kartą interviu sutiko duoti pagrindinis „Night to Unite“ renginio organizatorius Gediminas Skruzdys. Gediminas pasidalino patarimais, kaip suorganizuoti gerą vakarėlį, ką daryti patekus į stresines situacijas ir ko galima išmokti organizuojant renginius. Interviu pabaigoje laukia dalyvavusių renginyje studentų komentarai.

Kaip kilo idėja tokiam neeliniam renginiui ir kiek žmonių jį organizavo?

Esu matęs, kai buvo norima kažką padaryti universitete naktį. Tik nežinau, ar ten buvo vakarėlis, ar koncertas, tiksliai nepamenu. Idėja rėmėsi mintimi suorganizuoti renginį, o ne koncertą, nors šiuo metu „Night to Unite“ buvo vienas koncertėlis – remėjų dovana. Mūsų tikslas buvo padaryti aktyvių zonų vakarą, kuriame žmonės gali gerai praleisti laisvalaikį. Renginys skirtas skatinti leisti laisvalaikį aktyviai ir įdomiai, o ne su alkoholiu ir kitais kvaišalais.

Mūsų organizatorių, kurie visą laiką dirbo ir panašiai buvo apie 45-50 žmonių.

Kas, Jūsų manymu, svarbiausia organizuojant renginį? 

Organizuojant renginį, turbūt, svarbiausi dalykai yra šie:

Pirmiausia, reikia turėti viso renginio viziją. Matyti renginio visumą, visas veiklas iš visų, skirtingų, pusių (organizatoriaus, neigiamai ir kritiškai nusiteikusio dalyvio, aktyvaus ir pasyvaus dalyvio, klausytojo), matyti, kaip kas turi atrodyti, kaip kas turi būti padaryta. Numatyti galimus trukdžius, netgi numatyti tavo komandos galimas klaidas ir stengtis kartu jų išvengti.

Antras svarbiausias dalykas, tai Komanda iš didžiosios K, kuri dirba kartu, kuri tavimi pasitiki ir kuria pats pasitiki, kurie ne tik dirba kartu, bet ir leidžia laisvalaikį ir yra draugai, o ne bendradarbiai. 

Studentai prie apskrito stalo

Kaip manote, ar organizaciniai gebėjimai yra įgimti ar juos nesunku išsiugdyti?

Organizaciniai gebėjimai yra visu šimtu procentu išsiugdomi. Nuo mažens, nuo tam tikros mokyklos klasės, bendraujant su aplinkiniais, užsiimant įvairia veikla, po truputį tai ugdoma. O ar sunku, ar lengva išsiugdyti, nelabai yra, kaip pamatuoti. Kuo daugiau darai – tuo daugiau padarai, tuo daugiau kažko išmoksti, ir patiri.

Kokius patarimus duotumėte žmogui, kuris nori suorganizuoti renginį?

Jei žmogus turi naują, šaunią idėją renginiui, tuomet puiku. Jei turės šaunią komandą ir užsidegimą siekiamam rezultatui – visa kita pasidarys automatiškai. Kai tiesiog gyveni savo idėja ir visada mintys sukasi apie tai – viskas pavyks. 

Kaip manote, ko reikėtų geram renginiui, kuris pritrauktų daug žmonių? 

Tai paprasta – geram renginiui reikia to, ko nori dalyviai. Reikia žinoti ko norės dalyviai, kurie ateis, arba kokius norus turi žmonės, kuriems organizuojamas renginys.

Vis dar studijuojate universitete, organizuojate renginius ir tikriausiai dar turite kitos veiklos. Ar nenukenčia studijos?

Studijos nukentėjo, joms tikrai mažiau laiko lieka, bet iš papildomos veiklos, per jau beveik trejus metus išmokau daugybę kitų, gyvenime praversiančių, dalykų, kaip organizaciniai įgūdžiai, darbas komandoje ir gebėjimas valdyti įvairias stresines situacijas, kurių neišmoksi per paskaitas klausydamas dėstytojų.

Stresinių situacijų pasitaiko tikrai dažnai, ypač organizuojant renginius. Ar laikote save atspariu stresui žmogumi?

Taip, laikau save atspariu stresui žmogumi. Sunku paaiškinti, kaip ir kodėl, bet buvo daug  ekstremalių situacijų, kurios gal būt ir atrodytų krizinės, bet neteko pasimesti, visada atrasdavau sprendimą. Svarbu į viską žiūrėti optimistiškai, palaikyti savyje gerą nuotaiką ir pasitikėti savimi: „Juk organizuoju aš, tai tikrai viskas bus gerai:)“. 

Kicker

Ko palinkėtumėte šiuolaikiniam jaunimui?

Daugiau pozityvumo – dienos gražios, mūsų aplinkiniai patys fainiausi, mums parengtos puikiausios sąlygos ugdymuisi ir laisvalaikio leidimui, o vis tiek matome daug neigiamai nusiteikusių žmonių. Išnaudokit Jums siūlomas galimybes. Daug kas mato jas, bet bijo išnaudoti. Svarbu nebijoti klysti, nes tai yra ne klaidos, o pamokos. “I have not failed. I’ve just found 10,000 ways that won’t work.” ― Thomas Edison. 

Dėkojame už skirtą laiką ir linkime kitais metais dar geresnių ir įdomesnių renginių!

Kelių studentų, dalyvavusių renginyje, nuomonės

„Apibendrinant, renginys patiko, gal ir buvo vietų, kai jau šiek tiek nuobodoka darėsi, ypač paryčiais, kai jau visi pradėjo skirtsytis, o iki pirmo autobuso dar gabalas laiko, bet šiaip buvo smagu.Galbūt protmūšis labiausiai patiko, nes daug entuziastų buvo. Būtų gerai, jei stalo žaidimai ir tas Kinektas būtų kokioj didesnėj auditorijoj, nes amžinos grūstys pradžioj buvo. Ir šiaip, kad pradžioj kai kurie dalykai, kaip kad protmūšis ir koncas vyko vienu metu. O paskui jau kažkaip nurimo viskas, bet čia tokios kaip ir smulkmenos, nes šiaip sakau, patiko man. Būtų faina, kad koks autobusų tvarkaraštis unike būtų kabėjęs, nebūtume laukę 45minutes autobuso stotelėje.“

(Rugilė, VGTU)

„Patiko renginys. O labiausiai patiko, tikriausiai, protmūšis, nes dėl jo ten praktiškai ir ėjom. Bet šiaip smagu dar buvo ir visokie žaidimai. Bet daug kur ir nenuėjau, pvz., prie filmų, karaoke ir panašiai. Tik nepatiko, kad nepaliko nei vieno kamuoliuko prie stalo futbolo, kai baigėsi turnyras. Būtų gerai, kad SA primintų, kad galima pasiimt maisto ir gert, nes pamiršau visai šitą. Kas dėl veiklų, tai gal galėtų atskirti kitą karto stalo žaidimus. Ta prasme, nedėt į tą pačią patalpą, kaip su xboxu, kaip kad vakar buvo. Galėtų po pirmo protmūšio turnyro dar bent porą palikti iliuzionistų įdėti. Buvo ten kažkoks mentalistas, bet irgi iškart po protmūšio lyg. O kai tas vėlavo, tai ir pas mentalistą jaučiu nebebūtume spėjusios. Šiaip gerai, kad buvo tokių veiklų, kurios iki pat galo vyko. Pernai buvau. Bet ten dalyvavom tik protmūšyje, paskui išėjom lyg. Šiemet jaučiu buvo geriau“

(Sandra, VGTU)

„Man renginys patiko. Galbūt išskirčiau kelis renginukus į kuriuos nuėjau: protmūšis ir kompiuteriniai žaidimai. Jie man labiausiai patiko ir daug laiko juose praleidau, tai laiką praleidau tikrai gerai ir įdomiai. Girdėjau, kažkas sakė, kad VU Medikų dienose buvo sriubos, čia irgi būtų buvę neblogai, nes labai valgyt norėjosi į renginio pabaigą. Didelių pageidavimų ar pasiūlyumų nesugalvoju, tik galiu pasakyt, kad sukūrėt fainą renginį!“

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.