Interviu su BananaCar įkūrėju Aleksandr Luzganov: „Supratau, kad laikas įgyvendinti savo sugalvotą projektą.“

Pristatome interviu su BananaCar projekto įkūrėju Aleksandr Luzganov. Kaip pasakoja šio projekto įkūrėjas projekto idėja gimė dar būnant studentu ir nuo tada ši mintis neapleido, kol nebuvo įgyvendinta. Pokalbis apie džiaugsmus ir sunkias akimirkas, kuriant asmeninį verslą bei pamąstymai apie lietuvių tautos imlumą naujovėms.

Kas slepiasi po šmaikščiu „BananaCar“ pavadinimu?

Iš tikrųjų sukurti pavadinimą buvo itin sunku, nes norėjome, kad pavadinimas būtų šmaikštus, lengvai įsimenamas bei lengvai rašomas. Todėl po ilgų svarstymų, draugų nuomonės ir apsistojome ties pavadinimu BananaCar.

Kaip gimė idėja sukurti tokį projektą Lietuvoje? 

Būnant studentu  ieškoti pakeleivių buvo labai sunku, nes nebuvo vienos sistemos. Visi skelbė savo keliones Facebook grupėse, būtent tada ir gimė ši idėja. Baigus mokslus, pradėjau dirbti samdomą darbą, per kurį sukaupiau šiek tiek patirties. Supratau, kad laikas įgyvendinti savo sugalvotą projektą.  

Kokie didžiausi privalumai naudojantis „BananaCar“ paslauga?

Didžiausias privalumas – sistemos paprastumas ir aiškumas. Per porą paspaudimų, galima sutarti dėl reikiamos kelionės, patikrinti vairuotojo bei pakeleivio profilį, atsiliepimus apie jį ir iš karto rezervuoti vietą kelionėje. Taip pat didelis privalumas yra išmanios programėlės: Android ir IOS telefonams. Kitas nemažas privalumas – dovanos. Vairuotojai bei pakeleiviai naudodamiesi sistema gauna smagių dovanų nuo Statoil ir Forum Cinemas.

Su kokiais didžiausiais iššūkiais ir vartotojų baimėmis susiduriate vystant šį projektą?

Anksčiau buvo jau sukurta panašių projektų, bet visi jie praėjus 1-2 metams užsidarydavo, tai žmonės labai skeptiškai žiūrėjo ir į mūsų projektą. Tikriausiai galvojo, kad greit užsidarys ir bus kažkas panašaus, kaip ir prieš tai kurti, tačiau galime pasidžiaugti, kad taip neįvyko.

Ar lietuvių tauta imli naujovėms?

Tikrai taip! Lietuviai čiumpa naujas technologijas, projektus,  jeigu jie yra tikrai patogūs naudojimuisi. Kaip pavyzdys, latviai, turime ofisą ir Latvijoje, jie žymiai lėčiau priima naujoves.

Keletas patarimų, kaip suformuoti tinkamą komandą naujo projekto kūrimui?

Svarbiausia yra tai,  kad visa komanda, norėtų sukurti kažką naujo, nebijotų iššūkių ir siektų užsibrėžtų tikslų.

Ko palinkėtumėte žmonėms, siekiantiems sukurti savo verslą? 

Nebijoti rizikuoti ir  tinkamai įvertinti rinką bei savo sugebėjimus.

Ar naudojatės „BananaCar“ paslauga kaip vairuotojas ar keleivis? 

Taip, jeigu žinau, kad važiuosiu į kitą miestą, visada įkeliu skelbimą apie kelionę ir paimu pakeleivius. Su manimi nebuvo nutikę jokių nutikimų, bet daug bendraujame su vartotojais ir iš jų esame gavę keletą smagių istorijų. 

Viena iš istorijų. Vienas vairuotojas pakeleivių patogumui įrengė automobilyje WIFI, kad pakeleiviai galėtu naršyti internete visą kelionę, kitas vartotojas pasakojo, kad būdamas pakeleiviu jam teko visą kelionę klausytis vaikino ir merginos barnių ir būti „psichologu“ bei padėti jiems išsiaiškinti santykius (šypsosi). Dar kitas vairuotojas sakė, kad autostradoje nukrito mašinos duslintuvas ir teko kviesti draugus, kad temtų mašiną bei pargabentų pakeleivius.

Trys pagrindiniai daiktai be kurių neišeinate iš namų? 

(Ilga pauzė) pagrindiniai dalyką kuriuos pasiimu, tai gera nuotaika, naujos įdėjos bei visą savo energiją, kad ši diena nepraeitų veltui.
Dėkojame už pokalbį ir linkime sėkmės projekto vystyme!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.