Kodėl mažas šuo gali labai garsiai knarkti?

Šuns knarkimas ne tik nervina – jis gali atsirasti dėl visokiausių sveikatos problemų. Kaip jis ten beknarktų – garsiai ar nelabai, tai reiškia, kad kažkas jam iš dalies užblokuoja kvėpavimo takus. Veterinarų teigimu, dažnos priežastys būna tokios:

  • Rinitas. Šuniui gali būti laikinas nosies uždegimas. Šunys gali pasigauti viršutinių kvėpavimo takų infekciją arba kentėti nuo alergijų.
  • Grybelinė liga. Aspergiliozė – tai tokia grybelinė liga, kurią sukelia šiene, šviežiai nupjautoje žolėje ir panašioje aplinkoje augantis pelėsis. Negydoma ši liga gali sukelti diskomfortą, apetito kritimą ir rimtas sveikatos problemas.
  • Svetimkūniai ir augliai. Gali būti, kad tavo šuo įkvėpė kažką, kas jam trukdo kvėpuoti. Taip pat knarkimas gali būti ir auglio požymis.
  • Dantų problemos. Kartais šunys knarkia, kai jiems sugenda dantys. Dėl sugedusio danties atsiranda abscesas, kuris įsiskverbia į nosies sinusų ertmes. negydoma tokia infekcija gali sukelti viso kūno infekciją, o tada jau gali ir inkstai atsisakyti.
  • Antsvoris. Mūsų šunų, kaip ir žmonių, svoris vis didėja. Kaip žmonės gali pradėti knarkti dėl antsvorio, taip ir šunys, nes papildomas svoris užspaudžia trachėją.
  • Su veisle susijusi anatomija. Brachicefalinių veislių šunys – tie, kurie turi labai trumpus snukius, tokie kaip anglų/prancūzų buldogai, Bostono terjerai ir mopsai – turi įgimtą tendenciją knarkti. Bet ir tokiu atveju reikėtų nueiti pas veterinarą, kad įsitikintum, jog tas knarkimas yra normalus, o ne kokios ligos požymis.

Kadangi knarkimas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, geriausia šunį nuvesti pas veterinarą, kad įsitikintum, dėl ko taip yra.

http://www.thedogdaily.com/health/illness/dog_snoring_health/

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Vertintojų: 5

Kol kas įvertinimų nėra.