Ką tiksliai gydo ortopedai?

Trumpai tariant, visi lokomotorinės sistemos/raumenų ir sąnarių (kaulų, sąnarių, nervų) tyrimai, gydymai ir studijos yra vadinami ortopedija. Ortopedija pirmą kartą išrasta buvo tam, kad gydytų vaikus, turinčius deformacinių/fizinio neįgalumo, fizinio silpnumo ligų.

Iš tikrųjų, žodis „orthopedic“ yra kilęs iš graikų kalbos žodžio „orto“, reiškiančio tiesiai bei žodžio „pais“, reiškiančio vaikus ar pediatrus. Šiuolaikinės ortopedijos specialistai gydo visus, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Esant bendram chroniniam skausmui, reumatinėms ligoms, raumenų ir kaulų traumoms, artritui.

Yra daug ortopedijos specialistų, tačiau tik keletas jų specializuojasi konkrečiose anatomijos dalysi, t.y. konkrečiose ligose. Tokie ortopedai gydo:

1. Artritą ir osteoartritą. 
2. Sužalojimų priežiūrą, ir ypač po kaulų lūžių. 
3. Sąnario pakeitimo operacijas. 
4. Reumatologiją. 
5. Skausmo valdymą. 
6. Sportinės veiklos priskyrimą po sužalojimų. 
7. Atlieka nugaros ir stuburo operacijas. 
8. Rankų operacijas. 
9. Klubo kaulų lūžiai ir jų pakeitimai. 
10. Peties sužalojimai, kaulų lūžiai ir pakeitimai. 
11. Pėdų ir kulkšnies operacijas. 
12. Taiko fizinę terapiją  – ergoterapiją. 

Taigi turint tam tikrų ortopedinių sutrikimų, iškart vertėtų apsilankyti pas ortopedą, net nelaukiant eilės pas šeimos gydytoją. Ortopedai gydo ir daugelį specifinių ligų, pavyzdžiui, kulnų skausmą, Diabetiko pėdą (kyla centrinėje nervų sistemoje dėl sergamumo diabetu), Tenisininko alkūnę (lateralinį epokondilitą), Achilo kulną, cerebrinį paralyžių, osteoporozę, Laimo ligą, užšalusį petį (adhesyvinis kapsulitas) ir kt.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.