Ką simbolizuoja gaidys ant prancūzijos futbolo marškinėlių?

Tai galų gaidys – nacionalinis Prancūzijos simbolis. Prancūzų futbolo komanda jį naudoja kaip simbolį jau daugiau kaip 100 metų. Taip šis gaidys primena tautos gališką kilmę. Lingvistai mano, kad tai atėję iš Romos imperijos laikų, nes žodis „gallus“ lotyniškai reiškia „gaidys“. Prancūzų priešams tai būdavo pajuokos objektas, atseit jų manymu, gaidys simbolizuodavo šios tautos užsispyrimą ir pasipūtimą, bet patys prancūzai priėmė gaidį kaip tautos simbolį.

Nepaisant tos keistos kilmės, gaidys dabar turi gerą simbolinę reikšmę, nes jis reiškia tikėjimą ir šviesą. Gaidžio giedojimas kas rytą simbolizuoja šviesos triumfą prieš tamsą ir gėrio prieš blogį. Prancūzų sportininkai daug metų sėmėsi įkvėpimo iš gaidžio, todėl jį kaip simbolį naudoja ne tik futbolininkai. Regbio komanda irgi ant savo ženklelio turi gaidį, ir kai Prancūzijos nacionalinis olimpinis komitetas 1997 m. panaikino gaidžio vaizdavimą jų logotipe, kilo didelis triukšmas, kada sporto žvaigždės, tokios kaip ilgų distancijų bėgikas Alainas Mimoumas sakė, kad šis pokytis užpuolė tautos vertybes. Bet dabar gaidys ir toliau yra futbolininkų simbolis, kurį turbūt labiausiai išreiškia didysis sirgalius Clementas d’Antibes, kuris į varžybas su savim vežiojasi savo gaidį Baltazarą.

http://www.goal.com/en-gb/news/6815/hyundai/2014/06/13/4877242/why-the-gallic-rooster-is-the-symbol-of-the-france-national

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.