Ką reikėtų žinoti pirmą kartą skrendant lėktuvu?

Pirmą kartą skrendant reikia žinoti tokius dalykus:

 1. Kai ateinate į oro uostą, pirmiausia reikia eiti prie registracijos. Žiūrėkite, kuri registracijos vieta skirta jūsų oro linijoms. Prisiregistravę eikite prie saugumo kontrolės, o galiausiai prie savo vartų. Jei norėsite valgyti, paprastai ten būna visokių kavinių ir restoranėlių. Bet geriau pavalgyti dar prieš atvykstant į oro uostą, nes ten maisto kainos būna užkeltos.
 2. Atvykę į oro uostą, laikykite savo ID kortelę/pasą lengvai pasiekiamoje vietoje. Jų reikės ne vieną kartą.
 3. Lėktuve jūsų atlenkiamas staliukas yra sujungtas su kažkieno kito kėde. Todėl geriau nesiremkite į jį, kai norėsite pažiūrėti pro langą 🙂
 4. Kad atidarytumėte daugelį tualeto durų, reikia spustelėti per jų vidurį. Tualetai paprastai būna lėktuvo gale. Bet jeigu dega ženkliukas, kad reikia užsisegti saugos diržą, tuo metu į tualetą eiti negalima. Beje, lėktuve tualetai nusileidžia labai garsiai.
 5. Jei jums šalta, galite paprašyti antklodės. Ventiliaciją virš savo galvos galite pareguliuoti.
 6. Savo rankinį bagažą reikia laikyti arba spintelėje virš galvos, arba po kėde priešais save. Nelaikykite jo ant kelių arba po kojomis. Stiuardesė tada paprašys jį pasidėti normaliai.
 7. Jei pradės pykinti, tam priešais jus sėdynės kišenėje bus maišelis. Nors bent jau man nėra tekę juo naudotis 🙂
 8. Virš jūsų galvos yra mygtukas išsikviesti stiuardesei. Naudokitės juo saikingai.
 9. Jūs būsite ankštoje erdvėje. Stenkitės laikyti rankas savo vietose. Sėdėti šalia nepažįstamo žmogaus yra kiek keistoka. Jei jūsų kojos ilgos, galite paprašyti vietos prie avarinio išėjimo.
 10. Klausykite stiuardesių – jos čia už viską atsakingos. Neseniai man skrendant buvo toks atvejis, kai kažkoks įkalęs vyrukas pradėjo lėktuve išsidirbinėti, neklausė stiuardesių paliepimų sėstis (tuo metu reikėjo būti prisisegus diržus), tai vos nusileidus buvo iškviesta policija, kuri tą vyruką išsivedė.
 11. Jei sėdite prie avarinio išėjimo, tada turėtumėt turėti ir noro, ir galimybių padėti kitiems avarinio nusileidimo atveju. Jei nenorite ten sėdėti, mandagiau paprašykite, kad perkeltų jus kitur.
 12. Dažniausiai sėdynės atsilošia paspaudus mygtuką ant ranktūrio. Tik atsižvelkite į keleivį, kuris sėdi už jūsų.
 13. Būkite draugiški ir atsižvelkite į kitus. Nebijokite pradėti pokalbio su sėdinčiais šalia jūsų – nebent jie snaustų arba būtų labai įnikę į knygą. Pasisiūlykite kitiems padėti užkelti bagažą į spintelę virš galvos. Būkite kantrūs ir pasiruošę padėti, jei šalia sėdi tėvai su vaikais.
 14. Daugelyje oro linijų maistas ir gėrimai būna mokami. Praėjo tie laikai, kai viskas būdavo įskaičiuota į skrydžio kainą.
 15. Reikia sėstis į tą vietą, kuri jums pažymėta (ant jūsų įlaipinimo kupono), išskyrus kai kurias oro linijas, tokias kaip Southwest. Jei lėktuvas pustuštis, tada galite ir persikelti kur kitur.
 16. Gali pasitaikyti turbulencijų, bet jos paprastai būna nedidelės. Taigi atsiloškite, mėgaukitės skrydžiu ir nepamirškite pažiūrėti pro langelį.

http://helpmetravelcheap.com/17-things-first-time-flyers-need-to-know/

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Vertintojų: 2

Kol kas įvertinimų nėra.