Ką dovanoti Kalėdoms artimiesiems?

Man tai dovanoms sėkmingai „sueina“ kalėdiniai meduoliai, puošti spalvotu glajumi. Prisigaminkite visokių formų kalėdinių meduolių, kokių tik turite formelių (o jei neturite, galima tiesiog puodeliu išspausti skrituliukus ir mėnuliukus) ir nudažykite juos glajumi pagal savo fantaziją (glajaus sudėtis – cukraus pudra, vanduo ir kas nors dažančio). Šalia paprasto balto glajaus dar pasigaminu ir porą rūšių spalvotų, dažytų natūraliais dažais – pvz., uogiene, kakava, šafranu (gaunasi toks geltonas ar netgi oranžinis, priklausomai nuo šafrano koncentracijos). Dar galite pridėti ir kokių kitų papuošimų, kad ir torto pabarstukų. Bus ir skanu, ir estetiška 🙂

Radau dar tokių įdomių kalėdinių dovanų idėjų: kad ir puodelį, ant kurio galima paišyti kreida (tiksliau, ant dalies puodelio). Tam reikės paprasto porcelianinio puodelio, dažytojo juostos, Pebeo Porcelaine 150 Chalkboard dažų (jų galite rasti kad ir amazon.com) ir teptuko. O daroma šitaip:

  1. Puodelį gerai nuplaukite ir nusausinkite.
  2. Dažytojo juosta apklijuokite tas vietas, kurių nenorite uždažyti. Aišku,galite dažyti ir visą puodelį, nors gražiau, kai uždažoma tik dalis.
  3. Minkštu teptuku nudažykite puodelį. Jei užtepate ten, kur nereikia, dažus nuvalykite šlapiu popieriniu rankšluosčiu.
  4. Užbaigusi dažyti, atsargiai nulupkite juostą. Geriau tada, kai dažai dar neišdžiūvę – tada mažesnė tikimybė,kad nulupsite ir dažų pakraščius.
  5. Dažus palikite džiūti 24 valandas. Po to kepkite puodelį 35 minutes 150C temperatūroje. Pabaigus kepti išjunkite orkaitę ir palikite puodelį ten, kol jis pamažu atvės. Po to puodelis jau būna tinkamas naudoti ir indaplovėje, ir mikrobangėje.

Galite pagaminti dovanų ką nors iš kosmetikos – kad ir citrininį rankų šveitiklį. Jis ypač tinka panaikinti svogūnų ir česnakų kvapui nuo rankų. Cukraus ir druskos derinys nušveičia negyvą odą ir atšviežina rankas. Receptas būtų toks:

  • 1.5 stiklinės cukraus
  • 1/3 stiklinės druskos
  • 1 didelės citrinos žievelė
  • stiklinė alyvų aliejaus
  • 1/4 arbatinio šaukštelio citrinų ekstrakto

Gerai išmaišykite visus ingredientus. Jei norite stipraus kvapo, įpilkite citrinų ekstrakto. Sudėkite į dailų stiklainį ir užsukite dangtelį. Žievelę galite naudoti ir apelsino arba laimo. Stiklainį papuoškite kokiu kaspinėliu.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.