Ką daryti, kad kompiuteris nekaistų?

Su tuo galima tvarkytis įvairiais būdais:

  1. Leisk laisvai cirkuliuoti orui. Lengviausias būdas neduoti kompiuteriui perkaisti – tai duoti jam erdvės kvėpavimui, pašalinant iš kelio orui visokias kliūtis. Žiūrėk, kad nieko nebūtų šalia kompiuterio, ypač už jo. Didžioji dalis šilto oro išeina pro užpakalinę kompiuterio dalį. Mažiausiai 5-7 cm nuo kompiuterio turėtų būti tuščia. Jei kompiuteris uždarytas stalo viduje, žiūrėk, kad durelės nebūtų visą laiką uždarytos.
  2. Laikyk kompiuterį uždarą. Apie stacionarų kompiuterį neteisingai manoma, kad jei jis bus įjungtas atidarius jo paviršių, tada jis išliks vėsesnis. Atrodo logiška, nes tada oras gali laisviau cirkuliuoti, bet neužmiršk vieno dalyko – purvo. Kai kompiuterio dėžė būna atdara, dulkės ir purvai greičiau susrenka ant ventiliatoriaus negu tada, kai dėžė laikoma uždara. Dėl to ventiliatorius lėtėja ir greičiau negu paprastai nuslopsta.
  3. Valyk kompiuterį. Kompiuteris turi ventiliatorių, kurio paskirtis – vėsinti. O jį, kaip jau minėjau, slpoina būtent dulkės ir kitoks purvas – gyvūnų plaukai ir pan. Todėl vienas veiksmingiausių būdų neperkaitinti kompiuterio – tai valyti ventiliatorius. Vienas ventiliatorius yra CPU viršuje, kitas maitinime, ir paprastai dar vienas ar daugiau procesoriaus priekyje ir/arba užpakalyje. Išjunk kompiuterį, atidaryk jo dėžę ir nupūsk dulkes pūtikliu. O jei kompiuteris baisiai purvinas, valyk jį lauke, kitaip visos dulkės nusės kambaryje, ir galų gale vėl užkiš kompiuterį!
  4. Patrauk kompiuterį kitur. Ar ta vieta, kur stovi tavo kompiuteris, yra per šilta arba per daug purvina? Kartais vienintelis pasirinkimas – perkelti kompiuterį kitur. Gali tikti vėsesnė ir švaresnė vieta tame pačiame kambaryje, o gali prireikti perkelti ir kur nors kitur.
  5. Įsitaisyk naują procesoriaus ventiliatorių. Procesorius tikriausiai yra pati svarbiausia ir brangiausia kompiuterio dalis, o taip pat ir lengviausiai perkaistanti. Daug kompanijų parduoda procesoriaus ventiliatorius, kurie padeda palaikyti procesoriaus temperatūrą žemesnę negu tas, kuris ten jau buvo įdėtas gamintojų.
  6. Įdėk dėžės ventiliatorius (vieną arba du). Dėžės ventiliatorius yra mažas ventiliatorius, pritvirtintas arba dėžės priekyje, arba užpakalyje. Dėžės ventiliatoriai padeda orui cirkuliuoti po kompiuterį. Geriausia yra įdėti du ventiliatorius – vieną paduoti į kompiuterį vėsiam orui, kitą – išvaryti lauk šiltam orui.
  7. Pakeisk maitinimo bloką. Maitinimo blokas turi didelį ventiliatorių. Judantis oras, kurį jauti pridėjus ranką prie kompiuterio, eina būtent iš ten. Jei neturi dėžės ventiliatoriaus, visas įkaitęs oras kompiuteryje pasišalina būtent per šį ventiliatorių. Jei jis neveikia, kompiuteris gali labai greitai užkaisti. Deja, vien tik ventiliatoriaus pakeisti yra neįmanoma. Jei jis neveikia, tenka keisti visą maitinimo bloką.
  8. Įtaisyk detalėms specifinius ventiliatorius. Tikra tiesa, kad didžiausias kaitintuvas yra procesorius, bet kaitina ir beveik visos kitos kompiuterio detalės. Jei pastebi, kad daug karščio gamina atmintinė, grafikos kortelė arba kokia kita detalė, gali jas vėsinti detalėms specifiniais ventiliatoriais. Kitaip tariant, jei perkaista atminties blokas, nusipirk ir įtaisyk atminties bloko ventiliatorių, ir t.t. Kuo greitesnis kietasis diskas, tuo karštesnės jo dalys. Ventiliatorių gamintojai tai žino ir specialiai tam sukūrė įvairių ventiliatorių.

Tikiuosi, šie patarimai padės 🙂

http://pcsupport.about.com/od/maintenance/tp/pc_cooling.htm

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Vertintojų: 1

Kol kas įvertinimų nėra.