Interviu su dizainerėm Migle Navickaite ir Egle Žalionyte: “Žmonės per mažai vadovaujasi savo vidiniu balsu ir retai įsiklauso į intuiciją”

Stilingi pašnekėsiai su dviem žavingomis ir originaliomis asmenybėmis Migle Navickaite ir Egle Žalionyte, prekinio ženklo „KIS KIS“ įkūrėjomis. Nors sukurtas drabužių ir aksesuarų verslas dar jaunas, tačiau jau spėjęs sulaukti pripažinimo. Talentingos dizainerės dalinasi patarimais, kaip greitai sukurti drabužių derinį, kuris leis jaustis ir atrodyti puikiai. Jos mums taip pat atskleidė 5 must-have dalykus šios vasaros sezonui, kurie privalo kabėti kiekvienos stileivos spintoje.

Parduotuvėse drabužių netrūksta, kaip jūs pradėjote kurti drabužius bei aksesuarus?

Bendras darbas prasidėjo ne nuo pačių drabužių ar aksesuarų kūrybos, o labiau iš noro sujungti skirtingą mudviejų pasaulėžiūrą. Į drabužių ir aksesuarų dizainą žiūrime plačiau, mums tai saviraiškos forma, taip įgyvendiname savo kūrybinius sumanymus. Jau pradėjusios studijuoti drabužių dizainą žinojome, kad renkamės sunkią specialybę, kurioje būti išskirtiniu yra be galo svarbu. Ši sritis reikalauja išmanyti ne tik konstravimą, spalvų derinimą ir medžiagiškumą, bet ir visa tai derinti su gerais vadybiniais sugebėjimais. Mums dizainas nėra vien gaminys, tai savotiškas istorijos pasakojimas, išreikštas per audinius ir mažas detales.

Kokia „KIS KIS“ prekinio ženklo susikūrimo istorija?

KIS KIS yra mūsų sugalvotas padaras, su ambicingu charakteriu ir pozityviu požiūriu, nuolat besikeičiantis, paslaptingas ir drąsus.

Mados versle labai svarbu sėkmė bei buvimas laiku ir vietoje. Jeigu nori ne tik kurti pats sau, bet ir iš to gyventi, negali būti tokiu menininku, kuris kuria tyliai. Negali tikėtis, kad kažkas tave kada nors pastebės, turi nuolat kalbėti ir pasakoti apie tai, ką darai. Kadangi mes nesame žmonės, kurie mėgsta apie save pasakoti ir mums svarbiausia yra pats kūrybos procesas, todėl ir atsirado prekės ženklas KIS KIS. Nors jis dar labai jaunas, bet veržlus ir veiklus. Ir apie jį mes galime pasakoti, kaip apie savo geriausią draugą – daug, ilgai ir su didžiausia meile.

Drabužių kolekcijose vyrauja gyvūnų motyvai. Kodėl pasirinkote juos?

Kiekviename žmoguje slypi laukinis pradas, o mes norime padėti jam atsiskleisti. Stengiamės tai išreikšti labai subtiliai. Gyvūnų motyvai yra stilizuoti, o kolekcijoje TALISMANAI gyvūnų tematika persipina ir su sėkmės ženklais. Manome, kad žmonės per mažai vadovaujasi savo vidiniu balsu ir retai įsiklauso į intuiciją. Tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl savo darbuose akcentuojame gyvūniškumą. Mūsų kūryba remiasi harmonijos paieškomis tarp prigimties ir šiuolaikinio, dideliu greičiu besikeičiančio gyvenimo.

Kokiai asmenybei skirta Jūsų kuriama drabužių linija?

Mūsų kuriami drabužiai ir aksesuarai skirti originalioms ir žavingoms asmenybėms. Pagrindinis tikslas yra sukurti patogius, tačiau išskirtinius gaminius. Vadovaujamės idėja, kad reikia džiaugtis smulkmenomis, pasitikėti savimi ir būti pozityviems, nepasiduoti kasdienybės monotonijai.

Kas sunkiausia mados versle?

Pati sunkiausia yra pradžia, kol dar esi mažai žinomas ir turi užsitarnauti klientų ir kolegų pasitikėjimą. Dažnai kyla klausimas, kodėl turėtų rinktis tave, o ne kažką kitą? Reikia laiko, kol įrodai, jog ne tik gali gražiai kalbėti apie drabužius ir stilių, bet ir sugebi įgyvendinti idėjas. Būtina stengtis, kad žmonės imtų pasitikėti tavo sugebėjimais ir skoniu. Gauti užsakymai atliekami ir aksesuarai gaminami su didele atsakomybe, todėl sparčiai buriame savo klientų ratą. Gauname gražių atsiliepimų ir rekomendacijų. Svarbiausia nuolatos tobulėti, turėti gerą nuojautą, kas bus madinga ir paklausu. 

must-have dalykai vasaros sezonui?

KIS KIS rekomendacijos vasarai:

  • Ilgas sijonas arba ilga laisva suknelė. Karštą vasarą nėra nieko gražiau nei ilgi sijonai ir suknelės, tereikia tinkamai pasirinkti audinį ir raštą, kuris dailintų figūrą. Moteris su ilga suknele ar sijonu ne tik atrodo, bet ir jaučiasi paslaptinga, priverčia aplinkinius atkreipti dėmesį į save. Ilgas sijonas iki kauliukų ar iki pat žemės atrodo stulbinančiai ir kartu leidžia jaustis itin patogiai.
  • Platforminės basutės su prakarpomis – tiesiog puikus dalykas. Moteris su tokiomis basutėmis atrodo aukštesnė, lieknesnė, grakštesnėmis kojomis, labiau pasitikinti savimi. O jeigu dar šios platformos sidabrinės ar auksinės… Jos tiesiog būtinos šią vasarą!
  • Plačiabrylė skrybėlė – tai klasika. Ji ne tik saugo nuo saulės, bet ir puošia moterį. Jeigu tokios dar neturi, ją privalu įsigyti.
  • Rankinė ar kuprinė, kuri leistų visad būti on the go. Mes už spontaniškumą, suteikiantį gyvenimui naujų spalvų. Vasara – pats metas ieškoti nuotykių. Geriausiai tam tiktų didžiulė rankinė ar kuprinė, kurioje tilptų, kaip sakoma, „pusė gyvenimo“.
  • Saulės akiniai. Pagal žmogaus veido formą parinkti ir žaismingi saulės akiniai ne tik apsaugo nuo saulės, bet ir suteikia jų savininkui pasitikėjimo savimi. Jeigu nori sukurti kerinčios ir stilingos asmenybės įvaizdį, negalima pamiršti tobulai tinkančių akinių. Norintiems išsiskirti iš minios patariame rinktis itin ryškių spalvų akinius, o siekiantiems rafinuotumo ir subtilumo siūlome juodos, vėžlio kiauto, bordo spalvas. Tebėra madingas aukso ir sidabro spalvų dekoras.

Pagrindinės spalvos, kurias reikėtų įtraukti į vasaros garderobą?

Svarbiausia rinktis prie jūsų odos derančius atspalvius. Reikia būti atidžioms, nes madingiausios spalvos gali jums ir netikti, o vasarišką garderobą siūlome papildyti geltonos atspalviais – nuo garstyčių iki vaiskios citrininės; šaltais žalsvais ir melsvais atspalviais – nuo mėtų iki akvamarino; rausvais – nuo braškių ir aviečių atspalvių iki klasikinės šaltos raudonos.

Vis daugiau kalbama, kad norint susikurti gerą stilių reikia įvaldyti drabužių bei aksesuarų derinimo meną. Kokių netikėtų detalių bei aksesuarų derinių patartumėt išbandyti šį sezoną?

Mes siūlome patogius kasdienius derinius papildyti naujais aksesuarais. Pasirinkti sau tinkamą variantą yra nesunku, tiesiog reikia atsižvelgti į savo poreikius ir pomėgius. Pavyzdžiui, įprastus derinukus papildyti ryškiaspalvėmis delninėmis, kurios pagyvins ir pačią paprasčiausią aprangą. Patartume neperkrauti savo stiliaus daugybe detalių – mažiau yra daugiau! Įsimintinam įvaizdžiui kartais užtenka vienos originalios ir įspūdingos detalės – auskarų, pakabuko, delninės ar rankinės.

Kaip manote, ar teisingas pasakymas: „Moterims drabužių niekada nebus per mažai.“?

Tikrai taip! Moteriai patinka keistis, ji trokšta būti stilinga ir madinga, todėl nepaliaujamai kinta ir jų rūbų spintos turinys. Galime teigti, kad kartais nauji, puikiai parinkti rūbai pagyvina pilką kasdienybę ir veikia tarsi savotiška terapija, sukurianti puikią nuotaiką. Visos turime mėgiamus rūbų derinius, kuriuos dėvime keliaudamos į darbus ar mokslus. Bet juk reikia ir tokių, kuriuos apsirengiame gal tik kartą per metus, kad pasijustume ypatingomis ir fatališkomis moterimis. O klausiantiems, ar turime ne per daug drabužių, galime atsakyti – argi nebūtų nuobodu kasdien vilkėti tuos pačius bespalvius derinius? (šypsosi).

Patarimas moterims, kaip greitai atrodyti puikiai, per daug nesukant sau galvos?

Tam, kad puikiai atrodytum, visų pirma, reikia pasipuošti šypsena, spindinčiomis akimis ir meile gyvenimui. O tada, pasižiūrėjus į veidrodį, nuspręsti, ką nori šiandien apsirengti. Tai gali būti džinsai su laisva palaidine ar puošni megzta suknelė. Tai nėra svarbiausia, patys gražiausi ir įdomiausi mūsų sutikti žmonės spindi iš vidaus.

Koks jūsų mėgstamiausias drabužis?

Abi sutariame, jog šiuo metu toks drabužis yra suknelė. Labiausiai patinka vilkėti ir išbandyti pačių sukurtus modelius. Jeigu pamilstam rūbą, tuomet siūlome jį ir kitiems. Pavyzdžiui, garstyčių spalvos suknelė „Runa“ ir tamsiai mėlyna – „Wild Rabbit“ gimė patobulinus jau prieš kurį laiką kurtas sukneles. Jų patogumu ir originaliais kirpimais labai džiaugėmės, jas dėvėdamos sulaukėme komplimentų.

Kokiai žvaigždei norėtumėte sukurti drabužį?

Mielai sukurtume drabužius dainininkei Aistei Smilgevičiūtei, nes mus įkvepia jos kūryba ir asmeninis stilius, žavi moteriškumas ir tautiškumas.

Dėkojame už puikius stiliaus patarimus ir linkime kūrybinės sėkmės!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.