Geriausi pasaulio futbolininkai

Jei turite omeny geriausius visų laikų futbolininkus, jais laikomi šie:

  1. Pele (1956-1977). Jis buvo Pasaulio čempionato laimėtojas1968, 1962 ir 1970 m. Pilnas jo vardas – Edisonas Arantesas do Nascimento. Pelė daug kartų laimėjo žaisdamas su „Santos“ klubu, su kuriuo jis žaidė geriausiais savo karjeros metais. Iš viso jis buvo įmušęs 760 oficialių įvarčių. Didžiąją karjeros dalį jis žaidė Brazilijoje, debiutavo nacionalinėje komandoje būdamas 16-os. Jis sugebėdavo su kamuoliu išdarinėti tokius dalykus, kokių niekas iki tol nebuvo matęs.
  2. Lionnel Messi (1987). Neperdedant galima sakyti, kad jis, ko gero, dar atims iš Pelės geriausio pasaulio futbolininko titulą. Argentinietis Messi prisijungė prie „Barselonos“ klubo būdamas vos 13-os, debiutavo būdamas 17-os. Messi jau pasiekė klubo įvarčių rekordą.
  3. Maradonna (1976-1997). Diego Maradonna yra vienas geriausių pasaulio driblerių, kuriuos tik yra matęs futbolas. Ko vertas jo „Diebo rankų“ įvartis žaidžiant prieš Angliją 1986-ųjų Pasaulio čempionate. Maradona ne visada žaidė pagal taisykles, ir prisipažįsta, kad vienas liūdniausių jo gyvenimo prisiminimų – tai jo diskvalifikavimas iš 1994-ųjų Pasaulio čempionat dėl efedrino vartojimo. Bet 1986-ųjų Pasaulio čempionate jis tikrai buvo puikus Argentinos rinktinės kapitonas.
  4. Johan Cruyuff (1964-1984). Šis olandas 7-ajame ir 8-ajame dešimtmečiuose išgarsėjo „Ajax“ ir Barselonos“ klubuose ir daugelio yra laikomas geriausiu visų laikų Europos futbolininku. Jo vardas tapo sinonimu Rinus’o Michelso „Totalinio futbolo“ judėjimui, kur žaidėjai keisdavosi pozicijomis. Cruyuff’as gerai pasirodydavo tiek plačiose, tiek centrinėse pozicijose, ir buvo žinomas dėl savo sugebėjimo sukeisti žaidėjus. Jis laimėjo tris „Ballon D’Or“ (Europos metų žaidėjo) prizus, aštuonis olandų titulus ir tirs Europos čempionatus, kur žaidė „Ajax“ klube.
  5. Franz Beckenbauer (1964-1984). 8-o dešimtmečio pradžioje šis vokietis įvykdė žaidimo revoliuciją – iš centrinio žaidėjo perėjo į puolėjo vaidmenį, kur vadovaudavo puolimui iš nugaros, išvarydamas kamuolį iš gynybos ir prisijungamas prie savo komandos puolimų. Savo geriausiais metais jis žaidė Bajerno „Muniche“, kur laimėjo penkis Bundeslygos titulus ir tris Europos taures, be taip pat kartu su Pele praleido šiek tiek laiko Niujorko „Cosmos“ klube.
  6. Michel Platini (1973-1987). Jis buvo žvaigždė „Nancy“, „St-Etienne“ ir „Juventus“ klubuose, 1984 m. laimėjo Europos čempionatą, žaisdamas už Prancūziją, o kitais metais – Europos taurę, žaisdamas „Juventus“ klube. Būdamas vienas iš geriausių perdavėjų futbolo istorijoje ir puikus laisvų spyrių perėmėjas, šis vidurio puolėjas per 1984 m. triumfą įmušė devynis įvarčius.

http://worldsoccer.about.com/od/players/tp/Greatest-Soccer-Players-Of-All-Time.htm

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.