Filmai, kuriuos visi privalo pamatyti?

Iš tų klasikinių filmų, „kuriuos reikėtų pamatyti prieš numirštant“, sąraše yra kad ir tokie:

 1. Apartamentas (The Apartment, 1960). Šis filmas laimėjęs penkis Oskarus, tris BAFTA ir tris Auksinius gaublius. Tai Billy Wilder’io satyrinė romantinė drama, kurioje vaidina Jack’as Lemmon’as ir Shirley MacLaine. 
 2. Kasablanka (Casablanca, 1942). Humphrey Bogart’as ir Ingrid Bergman vaidina tragiškai išskirtą porą – Riką ir Ilsą, kurią išskyrė likimas ir artėjanti vokiečių armija. „Kasablanka“ dėl savo romantinio siužeto, neužmirštamų dainų, garsių aktorių, puikaus scenarijaus ir puikios pabaigos virto vienu populiariausių tų laikų filmų.
 3. 2001-ųjų kosminė odisėja (2001: A Space Odyssey, 1968). Kino genijus Stanley Kubrick’as palieka paprastą pasakojimą ir pristato evoliucijos, mirties ir atgimimo temą, susietą su mistišku didelio juodo monolito atsiradimu. Dabar mes žinome, kaip atrodė 2001-ieji metai – visai ne kaip Kubrick’o vizijoje. Bet filmas vis tiek atrodo nepaprastas.
 4. Skrydis virš gegutės lizdo (One Flew Over The Cuckoo’s Nest, 1975). Ta vienas geriausių Jack’o Nicholsono filmų, kuris laimėjo daugybę Oskarų. Dabar filmas atrodo toks pat šviežias, sukrečiantis, liūdinantis ir pralinksminantis kaip ir tada, kai buvo ką tik išleistas.
 5. Ateivis (Alien, 1979). Tai filmas, davęs veiksmo heroję Ellen Ripley, kurią vaidino Sigourney Weaver, ir kelionę po kosmosą pristatė kaip eilinį darbą. Pasižymi puikia vaidyba ir stilinga Ridley Scott’o režisūra. Tai vienas iš didžiausią įtaką dariusių visų laikų filmų.
 6. Atgal į ateitį (Back To The Future, 1985). Michael’as J. Fox’as vaidina paauglį, nukeliavusį laiku atgal vien tam, kad įvestų painiavos savo tėvų santykiuose. Šitoks filmas 9-ojo dešimtmečio Holivude buvo unikalus – žavingas, gudrus ir keistokas.
 7. Traukinių žymėjimas (Trainspotting, 1996). Ši juodoji komedija apie margą Edinburgo narkomanų šutvę ir Marko Rentono ištrūkimą į galbūt geresnį gyvenimą buvo juokingiausias ir niūriausias 10-ojo dešimtmečio britų filmas.
 8. Terminatorius (The Terminator, 1984). Arnoldas Švarcnegeris sudarė komandą su James’u Cameronu ir sukūrė jo karjerą apsprendžiantį beveik nesunaikinamo roboto žudiko vaidmenį. Šis filmas ir įdomus pažiūrėti, ir sukeliantis visokių minčių.
 9. Avinėlių tylėjimas (The Silence of the Lambs, 1990). FTB agentė Clarise Starling protiškai kovoja su dr. Hanibalu Lekteriu, ir tai sudaro šią keistą, viliojančią herojų, antiherojų ir serijinių žudikų istoriją. Tai yra modernus trilerių šedevras, kuriame intelektualus žudikas Hanibalas Lekteris pasidarė kino monstrų kanonu.
 10. Malholando kelias (Mullholland Drive, 2001). David’o Lynch’o siurrealistinis filmas apie Holivudo korpupciją pradžioje buvo sukurtas Amerikos televizijai. Naivi būsimoji kino žvaigždė atvykstą į miestą, bet tik tam, kad įsiveltų į aistringą lesbietišką meilės ryšį ir šešėlinę konspiraciją, supančią naują filmą. Keistas, bet labai įdomus.
 11. Pano labirintas (Pan’s Labyrinth, 2006). Guillermo del Toro Oskarą laimėjusi pasaka suaugusiems, kurioje fantazija ir fašistinė tikrovė lenktyniauja dėl merginos sielos ir tautos. Tai tiesiog himnas kinematografijos sugebėjimui apžavėti. Žiūrovui visuomet būna tiks jausmas, kad jis mato kažką gyvybiškai svarbaus.
 12. Kovos klubas (Fight Club, 1999). Šioje dramoje žmogus su savo geriausiu draugu gamina muilą, įkuria nelegalų bokso klubą ir teroristinę organizaciją. Vaidina Edward’as Nortonas, Brad’as Pitt’as ir Helena Bohman Carter, režisierius Davidas Fincheris.

Tai va, pažiūrėkite šiuos filmus, jei dar nematėte 🙂

http://www.film4.com/special-features/top-lists/top-50-films-to-see-before-you-die

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.