Ar taikomos kažkokios nuolaidos tėvams tvarkantiems dantis, jei šeimoje auga vaikas su sunkia negalia?

Į šį klausimą atsakydama, naudoju informaciją iš Valstybinės ligonių kasos internetinio puslapio.

Apie pirminę odontologinę pagalbą

Kam teikiama nemokama odontologinė pagalba? Kur reikia kreiptis dėl nemokamos odontologinės pagalbos?

Pirmiausiai žinotina, kad nemokamos, o tiksliau – ligonių kasų apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis – sveikatos priežiūros, taip pat ir odontologo, paslaugos gali būti teikiamos tik privalomuoju sveikatos draudimu draustiems asmenims. Kreiptis reikia į gydymo įstaigą, prie kurios asmuo yra prisirašęs, ir susižinoti, kur galima gauti ligonių kasos apmokamas odontologo paslaugas.

Paprastai pirminio lygio odontologo paslaugos, kaip ir šeimos gydytojo paslaugos, teikiamos toje pačioje įstaigoje.  Jei įstaigoje odontologo nėra, ji turi informuoti, koks odontologijos kabinetas ir kur teikia nemokamas odontologines paslaugas prirašytiems toje įstaigoje asmenims. Žinotina, kad teritorinė ligonių kasa (TLK) moka gydymo įstaigai už pirmines odontologines paslaugas  pagal įstaigoje prisirašiusių gyventojų skaičių, t. y. nepriklausomai nuo to, kiek kartų jos pacientai lankėsi pas odontologą ir ar iš viso lankėsi.

Kokios yra pirminės odontologinės sveikatos priežiūros paslaugos?

Šioms paslaugoms priskiriamas dantų ėduonies gydymas, pulpito, kai kurių rūšių periodontito gydymas, dantų akmenų nuėmimas, dantų ir dantų šaknų traukimas,  ikivėžinių ligų įtarimas, vaikų dantų ėduonies profilaktika, sąkandžio anomalijų išaiškinimas ir profilaktika, laikinų įtvarų uždėjimas gydant dantų traumas ir kt.

Ar tikrai už dalį poliklinikoje teikiamų odontologo paslaugų pacientui reikia sumokėti?

Gydantis dantis iš tiesų už kai ką reikia mokėti: pavyzdžiui, už plombines ar kitas odontologines medžiagas, vienkartines priemones. Taigi, ligonių kasa sumoka už gydytojo darbą, o pacientas sumoka už dantims gydyti sunaudotas medžiagas ir vienkartines priemones.

Išimtis taikoma vaikams, moksleiviams, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau nei jiems sukanka 24 metai, bei socialiai remtiniems asmenims. Tada būtina pateikti gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus pažymą, kurioje nurodyta, kad asmuo yra valstybės remiamas ir gauna socialinę pašalpą.

Taigi matote, nėra įrašyto punkto, kad auginant vaiką su sunkia negalia taikytų nuolaidą.

Jeigu turite dar kokių klausimų, klauskite drąsiai.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.