Ar sveika ir patogu kūdikį maudyti ne vonelėje jo maudynių puode?

1. Daugelis Europos mamų, ligoninių, gydytojų-pediatrų, akušerių šį maudynių kubiliuką naudoja jau daugelį metų. Ir tik dabar jis pradeda plisti į kitas šalis, ypač, JAV. O, žinia, kas tampa populiaru Jav, greitai tampa populiaru ir pas mus. Puodas sukurtas taip, kad būtų panašus į mamos gimdą, o kūdikis jame galėtų susiraityti embriono poza. Taip jis greičiau nusiramina, atsipalaiduoja, o ir mama turi vieną ranką laisvą, kuria gali maudyti kūdikį. Jis sukurtas taip, kad vanduo išlaikytų stabilumą. Nedidelis vandens paviršius užtikrina, kad vanduo išlaikys savo temperatūrą ir šiltesniu išliks ilgesnį laiko tarpą.

2. Kodėl verta naudoti maudynių puodą? Visus 9 mėnesius vaisius gimdoje saugiai, patogiai ir ramiai. Jam gimus, viskas staiga pasikeičia: ryškios šviesos, nauji, besikeičiantys vaizdiniai, garsai, nuolatinis troškulys, alkis, gravitacija ir nuolat besikeičiantis pasaulis. Maudynių puodas buvo sukurtas gydytojų-profesionalų, siekiant palengvinti kūdikio perėjimą iš saugios aplinkos gimdoje į naują pasaulį. Kaip ir minėta, gimdos forma ir embriono poza padeda kūdikiui atsipalaiduoti ir nurimti.

3. Vandens į puodą reikia įpilti kūdikiui iki krūtinės. Tačiau yra rekomenduotina per pirmas kūdikio gyvenimo savaites vandens kiekį padidinti iki tiek, kad apsemtų jo pečius. Reikia reguliuoti vandens kiekį pagal kūdikio svorį – kūdikiui augant mažinkite vandens kiekį puode.

4. Laikyti kūdikį reikia ties vieta, esančia po smakru, taip jums „atlieka“ viena ranka, kuria galite maudyti kūdikį. Žinia, jok kūdikių odelė plona ir slidi, todėl šis puodas neleis kūdikiui blaškytis ir tabaluoti rankytėm ir kojytėm. Jei norite, kad vaikutis tik šiaip paplūduriuotų, kita ranka laikykite tokiame pačiame aukštyje, tik iš nugaros, t.y. laikykite kaklo sritį abejomis rankomis. Tačiau kaip ir visose maudynėse, taip ir šitoje, negalim palikti vaikučio be priežiūros.

5. Ar tai saugu? Tikrai taip! Šis puodas turi patvirtintą saugumo sertifikatą iš Amerikos bandymų ir medžiagų asociajos (ASTM, USA)Nepriklausomos tikrinimo asociacijos (TÜV (Germany)Britanijos Standartų Instituto (BSI, England). Visos šios standartų įstaigos patikrino, patvirtino maudynių puodo saugumą ir suteikė leidimą „nešioti“ saugumą tvirtinantį ženklą GS (angl. Proven Safety).

6. Moksliškai įrodyta, jog maudymas šitokiame puode padeda vaikučiui greičiau atsistoti ir pradėti vaikščioti nei maudymas kitoje vonelėje. Tiesa, puodas tinka vaikams iki 3 metų.

7. Toks maudynių puodas padeda išvengti dujų kaupimosi ir dieglių, kuriuos jos sukelia. Reikia ištepti kūdikio pilvuką vaikišku aliejumi masažuojamais judesiais, o po to leisti atsipalaiduoti ir parelaksuoti maudynių puode. Vokietijos gydytojai akcentuoja šitokį gydymą nuo pilvo pūtimo ir dieglių kūdikiams. Taip pat, maudymas tokiame puode gerina miega, jei tik vanduo semia kūdikio pečius, jo miegelis bus ramesnis.

8. Pliusas dar ir tas, kad šitokį puodą galima laikyti bet kur, jis neslysta. Galima vežtis ir iškylauti ar kitas vietas, kuriose pramogaujame lauke. O valyti užtenka paprastu valikliu kaip ir visas voneles.

9. Maudynių puodas yra ekologiškas – draugiškas aplinkai. Gaminamas daugelyje šalių: Vokietijoje, D. Britanijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Airijoje, Kanadoje, Australijoje ir kt.

Reziumuojant norėčiau pasakyti, jog, atsižvelgus į šiuos faktus, galima teigti, jog šis maudynių puodas ne tik kompaktiškas, bet ir visiškai saugus bei naudingas jūsų kūdikio sveikatai ir augimui!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.