Ar normalus, kad mano menstruacijų ciklas sumažėjo iki 2 savaičių?

O kiek jums metų? Kai pradedate sirgti mėnesinėmis kas 2 savaites, taip paprastai nutinka dėl estrogenų ir progesterono disbalanso. Taip labai dažnai nutinka lytinės brandos metu ir artėjant prie menopauzės, nes organizmas tuo metu stengiasi prisitaikyti prie didelių pokyčių. Bet gali būti ir kitų priežasčių, pvz., kai numeti daug svorio, nustoji vartoti kontraceptikus (arba pradėjus vartoti naują jų rūšį), arba antsvoris – ypač jei jis susijęs su policistinių kiaušidžių sindromu.

Retais atvejais, jeigu mėnesinės vyksta kas dvi savaites ir yra labai gausios, taip gali būti dėl gerybinių gimdos anomalijų, tokių kaip endometriozė arba gimdos fibroidai. Kraštutiniais atvejais toks kraujavimas būna būdingas kai kurioms vėžio rūšims. Tokiu atveju reikia apsilankyti pas gydytoją.

Dažniausiai tokie mėnesinių sutrikimai išlieka ne daugiau kaip du ar tris mėnesius, bet kadangi jūsų atveju taip trunka ilgiau, jums reikėtų apsilankyti pas ginekologą, kad išsiaiškintų priežastį. Čia jau gali ir prireikti vaistų (nebent jums jau tiek metų, kad gresia menopauzė). Tokiu atveju dažniausiai skiriama kontraceptinių tablečių, bet kokios jums geriausiai tiktų, jau turėtų patarti gydytojas.

https://www.menopausenow.com/irregular-periods/articles/irregular-periods-every-two-weeks

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.