Ar lengva perduozuoti vitamino D?

Klausimas: Laba diena, kūdikiui 2mėn. Vitaminą D duodu po 500TV nuo 3 sav, o nuo 1 mėn gydytoja liepė padidinti iki 1000TV, taip ir padariau. Nuo 5 vaiko gyvenimo savaitės pradėjo prakaituoti delnai, dar po kelių dienų ir padukai. Kaskart keisdama sauskelnes tikrinu padukus, bet jie nebūna visada drėgni. Pakaušiukas neprakaituoja, bet yra nusitrynę plaukiukai. Naktimis vaikas miega neramiai, būna prasibudina ir vėl užmiega. Krūpčioja nuo staigių garsų. Suėjus 2 mėn vaikučio gydytojai pasakiau, kad kartais prakaituoja padukai ir delniukai, nusitrynę plaukiukai. Gydytoja pažiūrėjo pakaušiuką, patikrino kaukolės tvirtumą. Pasakė, kad kaulai neminkštėja, tiesiog vit D stoka ir paskyrė po 5 lašiukus (2500TV). Ketinau darytis vit D tyrimą, bet gydytoja pasakė, kad nemėtyčiau į balą pinigų ir tiesiog pusantro mėnesio duočiau po 5 lašiukus. Labai bijau perdozuoti. Ar galimas perdozavimas tokiu atveju? Ką rekomenduotumėte daryti?

Atsakymas:

Remiantis akredituotų tyrimų rezultatais, išsisiaiškinta, kad didiausias vit.D kiekis, kuris nesukelia šalutinio poveikio naujagimiams yra 25 mikrogramai per dieną arba kitaip – 1000TV (2 lašiukai). Taip pat yra nustatyta, kad 4000 – 5000 TV dozės yra skiriamos rachito gydymui, o palaikomoji dozė dienai yra 500-1000 TV. Bet priklausomai nuo vaiko vystymosi ypatumų, gali būti skiriamos trumpalaikio vartojimo  padidintos vit.D dozės, net iki 2500-3000 TV. Jeigu vaikui nėra jokių kontrindikacijų padidinto Vit.D kiekio vartojimui, tai 2500 TV dozė yra gan didoka. 

Jūsų atveju patarčiau pasikonsultuoti dar su keliais specialistais šiuo klausimu, nes perteklinis vit.D vartojimas veda prie kalcio kaupimosi stambiųjų kraujagyslių sienelėse, inkstų, miokardo ląstelėse.

Prie to paties visgi, manau verta pasidaryti ir vit.D tyrimą (vit.D norma – 75 – 100 nmol/l, esant 200-220 nmol/l yra stebimas šalutinis poveikis).

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.