Ar įmanoma išsitiesinti dantis be briketų?

Breketai yra pats dažniausias dantų tiesinimo metodas, bet ne visiems jis patinka, nes tie breketai gerai matosi. Bet yra ir kitų tiesinimo būdų, kai visai arba beveik visai nesimato, kad dantys yra tiesinami. Viena iš tokių sistemų, dabar jau taikoma ir Lietuvoje, yra Invisalign sistema. Tai tokios permatomos dantų įmautės, kurios iš lėto stumia dantis į pageidaujamą poziciją, ir jų visiškai nesimato, todėl galima drąsiai šypsotis. Dar vienas Invisalign privalumas – tas įmautes galima nusiimti, kai valgai arba valaisi dantis. Ši sistema populiarėja tarp suaugusių.

Ši sistema dažniausiai naudojama tiesinant:

  • Susigrūdusius dantis
  • „Uždarant“ tarpelius tarp dantų
  • Gilų sukandimą, kai viršutiniai dantys per daug perdengia apatinius
  • Kai dantis reikia pastumti ne daugiau kaip 4-5 mm.

Yra dar tokia breketų rūšis – vidiniai breketai, kurie irgi tinka tokiu atveju, jei nenori, kad jie matytųsi. Jie tvirtinami prie dantų iš vidaus, todėl iš priekio jų nesimato. Jų trūkumas – gali būti gana nepatogūs, kol nesi pripratęs, bet tai puikus sprendimas, jeigu nori nešioti breketus taip, kad niekas nematytų.

Porcelianiniai dantų apvalkalai iš tikrųjų netiesina dantų, bet jais apvilkti dantys atrodo tiesesni. Jeigu dantys nėra baisiai kreivi, ant priekinės dantų dalies galima priklijuoti apvalkalus, kad jie atrodytų tiesesni. Privalumas tas, kad galima pasigražinti dantis netgi per vieną apsilankymą pas ortodontą, tuo tarpu breketai arba Invisalign sistema tiesina dantis mėnesių mėnesius. Be to, jie gali pagražinti ir dantų spalvą bei formą. Trūkumas – jūsų natūrali sveika dantų struktūra turės būti pašalinta, norint uždėti apvalkalus; be to, jie yra neamžini ir kada nors reikės juos pakeisti

http://www.pilene.lt/lt/ortodontija-breketai

http://www.cosmeticdentistryguide.co.uk/articles/teeth-straightening.html

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.