Ar gerai gerti patovėjusį vandenį (dieną ar daugiau)?

Vandenį gėrimui ir gėlių laistymui žmonės kartais palaiko tam, kad nugaruotų chloras. Chloras daug kur pasaulyje naudojamas vandentieko vandens dezinfekcijai, ir chloruotas geriamas vanduo gali erzinti skrandį. Bet Lietuvoj chloras jau nebenaudojamas kaip dezinfekcinė priemonė, nebent truputis vasarą, kai padidėja mikrobinės taršos rizika. O taip yra dėl to, kad nėra būtino reikalo – mes, skirtingai negu daugelis pasaulio šalių, geriame požeminį vandenį, kuriam nereikia daug dezinfekcijos. Šiaip kaip dezinfekcinė priemonė naudojamas natrio hipochloritas, bet labai mažais kiekiais.

Jei vanduo kietas, palaikius vandenį iškrenta nuosėdos. Bet tokį patį efektą duoda ir virinimas, tik žymiai greičiau. Taigi aš manau, kad nėra taip jau būtina laikyti vandenį gėrimui.

Bet jei jau nutariate jį palaikyti prieš gerdami, turėkite omeny, kad vanduo gana greitai užsiteršia mikrobais ir dumbliais, taip pat ir nuo netinkamos taros. Užtat reikia pasirinkti tinkamą indą laikymui. Nereikėtų naudoti maistui nepritaikyto plastiko, nors paskutiniu metu žinoma, kad maistinis plastikas irgi nėra ypač gerai, juo labiau tas, kuriame yra sveikatai kenksmingų ftalatų. Blogai ir tie indai, kuriuose anksčiau buvo laikomi ne maisto produktai. Geriausiai tinka stiklas ir nerūdijantis plienas. Jeigu tas jūsų ąsotis stiklinis, tada gerai, bet molinis irgi turėtų tikti. Tara turėtų būti švari (nepakenks praskalauti verdančiu vandeniu). Prieš laikant vandenį geriausia būtų jį pavirinti ir uždengti, kad neužsiterštų.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.