Į kokią šalį verta nuvykti?

Tai vėlgi priklauso nuo to, kas domina. Ar tai Europos šalys, ar tolimieji kraštai? Egzotika? Jei keliavusi nesate daug, pirmiausia vertėtų aplankyti šalis Europoje. Savaitgalio kelionėms labai tinka Latvijos sostinė – Ryga. Joje yra labai daug gražių Jugendstil bei gotikinio stiliaus pastatų. Senamiestis pilnas jaukių kavinaičių ir siaurų gatvelių. Jis visas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Be to, Ryga – 2014 m. Europos kultūros sostinė. Visus šiuos metus joje vyks itin daug įvairiausių renginių, kuriuose kviečiama sudalyvauti.

Dar viena graži sostinė, kurią verta aplankyti – Stokholmas. Į jį, tarp kitko, galima patekti keltu tiesiai iš Rygos. O keltas siūlo taip pat daug įvairių pramogų ir atrakcijų. Stokholmas turi savo archipelagą, kuris sudarys iš 24 tūkst. salų, iš kurių tik 1/4 yra apgyvendintos. Tai reiškia, jog labiau panaršė internete, galite rasti nuostabių gamtos stebuklų, nepaliestų žmogaus rankų ir pramonės agregatų. Ši sostinė – viena senesnių ir turi išlaikiusi savo pastatų unikalumą, juos siūloma apžiūrėti ne tik pėsčiomis, bet ir valtimis – vienomis pripažintomis mieste transporto priemonėmis. Stokholmas turi vieną garsiausių ledo barų pasaulyje, kuriame ne tik lediniai kokteiliai, bet ir kėdės. Žymiausią Vasos muziejų. Vienintelį tokį, kuriam teismo medicinos ekspertai leido eksponuoti rekonstruotus lavonus. Skeppsholmen saloje vyksta žymiausi džiazo festivaliai.

Jei norite aplankyti šiltus kraštus, rinkitės Italiją: Vatikaną, Romą (joje aplankykite Trastavere – unikaliausią ir stipriausiai itališka dvasia pulsuojantį senąjį rajoną), aplankykite Koliziejų, Ispanų laiptus, Trevio fontaną. Jei galite leisti sau keliauti, būtinai nuvykite į citrinų miestą – Sorrentą, taip pat Amalfi (filmas „All You Need is Love“), persikelkite į Caprio salą, panardykite urvuose.

Jei norite kultūros, vykite į Niurnbergą Vokietijoje ar pasirinktą Prancūzijos provinciją, kurioje kasdien vyksta rafinuoti turgūs, kuriuose skamba violančelės ir kiti styginiai. Arba rinkitės vakarinį pasivaikščiojimą parke, kuriame skamba smuikai, fleitos ir saksofonai.

Jei norite poilsio prie baseino ir all-included komplekto, rinkitės Ispaniją, Turkiją (joje labai verta aplankyt Pamukkale ir Şirince), Egiptą, Tunisą ir pan. 

Jei norite ekstremalių kelionių, tam taip pat galite rinktis safarį Afrikoje arba Turkijoje, skrydžius parasparniais, pasiplaukiojimus valtimis ir pan. Kopinėjimui ir slidinėjimui tinka Austrija ir Norvegija (joje, beje, yra du patys šiauriausi Europos taškai. O ir šiaip, kraštovaizdis nepakartojamas). Danija tinka žmonių kultūros ir papročių pažinimui. Nors ji pasirodė „šalta“ šalimi.

Viskas priklauso nuo jūsų norų, pomėgių, amžiaus, finansinių galimybių ir laiko. Susidarykite, pradžiai, savo šalių TOP5, kuri atsidurs pirmoje vietoje, toji ir bus šalis, į kurią verta nuvykti.

Sėkmės!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.