Kaip nugalėti baimę sėsti prie vairo?

  • by

Atsakymas #1:

Mano manymu, jei egzistuoja tokia baimė, gal apskritai neverta sėst už to vairo? Juk yra daugybė alternatyvų, tuo tarpu Lietuvoje nėra optimalių sąlygų mokytis. Žinoma, galima žaisti su tais papildomais kursais, bet kadangi dauguma instruktorių dirba tik dėl pinigų, nelabai ką jums ir padės, kai turite baimę. Jie ne psichologai. Tuo tarpu jūs nedrąsiai vairuodamas net ir sekmadienį galite sukelti avarines situacijas, kurios gali lemti mašinos sudaužymą, kas dar mažiausia bėda – žmogaus sužalojimus ar žūtį, kas jau yra didelė problema. Gerai apmąstykite šį pasirinkimą.

Atsakymas #2:

Turbūt visiems naujiems vairuotojams taip būna 🙂 Abejoju ar verta pasiimti papildomas pamokas, jei jau žinote kaip vairuoti ir esate išsilaikęs teises, nebent jau būtų praėję daug laiko po to, kai išsilaikėte tas teises. O norint vairuoti be baimės, reikia vis praktikuotis ir praktikuotis, kitos išeities nėra. Reikia išmokti atsipalaiduoti. Ir bandykite vadovautis tokiais patarimais: 

  1. Gerai susipažinkite su savo mašina. Atsisėskite į vairuotojo sėdynę ir viską išsiaiškinkite apie savo mašiną. Raskite visus pagrindinius valdymo mygtukus ir rankenėles, pvz., valytuvų, šviesų, saugos diržų, posūkio signalų.
  2. Nusistatykite pagal save sėdynę ir veidrodėlius. Veidrodėlius reikėtų nusistatyti kaskart sėdant į mašiną, pradedant galiniu.
  3. Įsivaizduokite, kad vairuojate. Ką darytumėte, jei vairuotumėte? Pasikartokite stabdymą, posūkius ir pavarų perjunginėjimą, jei jos rankinės. Įsitikinkite, kad gerai žinote pagrindinius mygtukus/perjungimus, ir kur jie yra.
  4. Patraukite į šalį viską, kas blaško dėmesį. Vairuokite tik kartu su žmogumi, kuriuo pasitikite, o visiems kitiems – lauk iš mašinos. Radijo arba visai neįjunkite, arba paleiskite tyliai. Prieš sėsdamas į mašiną stenkitės išgerti pakankamai vandens ir nueiti į tualetą.
  5. Prisiminkite, kad „pagavus kablį“, vairuoti turėtų būti smagu. Nežiūrėkite į mašiną kaip į priešą – jei žinosite, kaip ją įkalbėti, ji nuveš jus ten, kur reikia.

Gero vairavimo 🙂

http://www.wikihow.com/Overcome-the-Fear-of-Driving-for-the-First-Time

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *