Kaip išvalyti užkrėstą ausies pradūrimą?

Nors ausų pradūrimai ir gerai atrodo, kartais iš to kyla problemų – įskaitant ausų infekcijas. Bet jos lengvai išgydomos, jei laikaisi gydytojo patarimų, jei tin žinai požymius ir pradedi gydyti ausį vos tik atpažinęs infekciją. Čia tokie patarimai, kai atpažinti infekciją, kaip ją gydyti ir kaip ateityje išvengti infekcijų.

1 dalis. Infekcijos atpažinimas

  1. Ieškokite reikšmingų ženklų. Iki dviejų dienų po ausies pradūrimo būna normalu, jei ausį skauda arba atsiranda paraudimas, bet jeigu ilgiau, tada jau reikia susirūpinti. Žiūrėkite, ar neatsiras šių simptomų: raudonų uždegiminių dryžių, kurie spinduliu tęsiasi nuo pradūrimo, padidėjusio skausmo, raudonumo, tinimo arba įtampos aplink skylutę, gelsvai žalsvų pūlių, bėgančių iš pradurtos vietos. Normalu, jei skylutė šiek tiek kraujuoja, bet susirūpinkite, jei atsiranda pūliai, taip pat raudonis ir tinimas. Be to, aukščiau arba žemiau pradūrimo gali ištinti limfinės liaukos. Taip pat rūpinkitės, jei turite temperatūros, nors nesergate nei gripu, nei panašiai.

2 dalis. Ieškokite medicininės pagalbos

  1. Užsirašykite pas gydytoją. Jei atsiranda minėtų simptomų, stenkitės kuo greičiau patekti pas gydytoją, kad išvengtumėte rimtų komplikacijų. Įsidėmėkite, kad nors dauguma problemų kyla iškart po pradūrimo, pradūrimas gali užsikrėsti ir po kelių mėnesių ar net metų. Alerginės reakcijos požymiai – deginimo jausmas ant odos, didėjanti žaizda ir bėgantis skaidrus gelsvas skystis.
  2. Nueikite pas gydytoją. Jis patars, kaip gydyti infekciją. Nors ne visiems skiriamas vienodas gydymas, gydytojai paprastai rekomenduoja tokius dalykus:
  • Neišsiverti auskarų, nebent taip lieptų gydytojas. Jei auskaras lieka, jis užtikrina tinkamą drenažą ir neleidžia susidaryti abscesui. 
  • Jei esate alergiška metalui, gydytojas jums patars išsiimti auskarą.
  • Naudoti antibiotikų kremą arba antibiotikų tabletes. Reikės arba tepti kremu, arba vartoti tabletes tam tikrą laiką, dažniausiai 10-14 dienų. Daugumą tokių infekcijų sukelia stafilokokai, taigi tvarkingai vartokite antibiotikus, kad visiškai išnaikintumėte šią bakteriją.

3 dalis. Naminiai vaistai

  1. Užsiimkite prevencija. Laikykitės auskarų vėrėjo duotų instrukcijų, įskaitant pradurtos ausies valymą.
  2. Laikykite pradurtą vietą švarią. Prieš liesdama ausies skylutę nusiplaukite rankas, taip pat pradurtą vietą plaukite antibakteriniu muilu kartą ar du per dieną. Bet kurį susidariusį šašą pašalinkite vatos gabalėliu, sudrėkintu antibakteriniu muilu, druskos tirpalu arba tuo tirpalu, kurį jums davė po ausies pradūrimo. Venkite tokių dalykų kaip spiritas arba vandenilio peroksidas, nes jie sausina odą, arba tepalų, kurie užkerta kelią šviežiam orui patekti į skylutę.
  3. Valykite druskingu vandeniu. Prisipilkite stiklinę drungno vandens ir ištirpinkite jame keletą šaukštų valgomosios druskos. Valykite juo užkrėstą vietą apie savaitę.
  4. Po 20 minučių per dieną laikykite ant ausies šiltą drėgną kompresą. Jis pagerins kraujotaką ausies spenelyje ir padės išvengti infekcijos.
  5. Venkite erzinti pradurtą vietą. Lieskite ausį tik valydama skylutę, ir žiūrėkite, kad prie jos nesiliestų drabužiai: jų trynimas gali suerzinti odą.
  6. Nesimaudykite baseine, taip pat vonioje, upėje, ežere arba jūroje, kur tik gali būti bakterijų.

4. Tikimybės kitą kartą pasigauti infekciją sumažinimas

  1. Rinkitės profesionalius auskarų vėrėjus. Geriausias būdas išvengti infekcijų – profesionalus auskarų meistras, kuris laikosi higienos taisyklių. Taip pat profesionalas naudos procedūras, leidžiančias išvengti per kraują perduodamų ligų, tokių kaip hepatitas arba AIDS.
  2. Naudokitės tik turinčios licenziją auskarų studijos paslaugomis. Venkite ausis durtis pati arba patikėti tai neišmanančiai draugei arba draugui. Nors pats procesas ir nėra sudėtingas, norint išvengti infekcijos, reikia turėti sterilių įrankių ir naudoti antiseptines procedūras.
  3. Žiūrėkite, kad auskarų vėrėjas naudotų tinkamą įrangą. Jie turėtų tarp vėrimų plautis rankas ir kaskart užsimauti naujas apsaugines pirštines. Nereikėtų naudoti auskarų vėrimo pistoletų, nes jų neįmanoma normaliai sterilizuoti (nebent jie būtų vienkartiniai) ir jais šaudomi auskarai būna santykinai buki, kas be reikalo papildomai žaloja odą. Tikrai profesionalus auskarų vėrėjas (turėjęs ne vienus metus mokslų ir praktikos) niekada nenaudos pistoleto.
  4. Žiūrėkite, kad auskarų vėrėjas sterilizuotų visą daugkartinę įrangą. Dažnai jie tam naudoja autoklavą. Įrangą, kuri netelpa į autoklavą, tokią kaip stalčių rankenos, stalai ir kriauklės, vėrėjai turėtų sterilinti dezinfektantu arba balikliu po kiekvieno naudojimo.
  5. Tikėkitės iš vėrėjo, kad jis naudos hipoalergeninius papuošalus. Naujam pradūrimui tinkamiausi metalai – chirurginis plienas, titanas, niobis, 14 ar 18 karatų auksas. Venkite nikelio, nes jis sukelia daugiausiai alergijų.

Sėkmingai gydykitės!

http://www.wikihow.com/Treat-an-Infected-Ear-Piercing

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4.7 / 5. Vertintojų: 42

Kol kas įvertinimų nėra.