Kaip išmokti konspektuoti?

Nėra jokio teisingo arba neteisingo būdo, kaip konspektuoti, bet čia yra keletas naudingų patarimų, kaip rašytis konspektus, kurie vėliau praverstų mokantis. Galite išvystyti savo konspektavimo stilių, kuris jums bus naudingiausias. Taigi patarimai būtų tokie:

  1. Būkite pasiruošusi paskaitai. Atsineškite į paskaitą visko, ko reikės konspektams. Turėkite sąsiuvinį, skirtą tik to dalyko paskaitoms. Nepamirškite atsarginio tušinuko arba pieštukų, taip pat markerių, kad pasibrauktumėte svarbiausias vietas. Pasiimkite segtuvą, kur dėtumėte savo užrašus ar šiaip ką nors, ką gaunate per paskaitas. Paklauskite profesoriaus, ar negalėtumėte daryti garso įrašų, kad galėtumėte vėliau perklausyti paskaitos iš naujo ir pažiūrėti, ar nepraleidote užsirašinėdama kokių svarbių vietų.
  2. Išmokite gerai klausytis. Paskaitų metu susikaupkite. Pasistenkite nekreipti dėmesio į kitus studentus ir nepamirškite išjungti mobilaus telefono. Jei pašalinsite viską, kas atitraukia dėmesį, bus lengviau jį sukaupti ties paskaita. Nepamirškite, kad nebūtina užsirašinėti visko, ką sako dėstytojas. Jūsų darbas – atsirinkti, kas svarbiausia ir verta užsirašyti. Kai jūsų profesorius pabrėžia kokią svarbią mintį, ne tik didelė tikimybė, kad ji bus teste kaip tiesioginis klausimas, bet ir galės būti kaip pagrindas išspręsti kai kuriuos kitus testo klausimus. Jei profesorius ką nors parašo ant lentos, tai tikriausiai pakankamai svarbu, kad ir jūs užsirašytumėte. Taip pat kreipkite dėmesį į visokias lenteles ir dokumentus, kuriuos pristato profesorius, ir kai tik profesorius pristato kokį nežinomą terminą arba faktą, užsirašykite tai.
  3. Išmokite konspektuoti taip, kad jums būtų iš to naudos. Svarbu išvystyti konspektavimo metodą, kuris būtų tinkamas jūsų mokymosi stiliui ir jums geriausiai suprantamas. Į tai gali įeiti sąsiuvinys, lapeliai, ir netgi skirtingų spalvų tušinukai, kad išsiskirtų svarbūs terminai. Taip pat konspektuojant reikėtų naudoti trumpinius, o ne rašyti pilnais sakiniais, nes jie užima per daug laiko. Galite netgi susikurti savo trumpinių ir simbolių sistemą. Užsirašinėkite turinį savais žodžiais, tada kai prireiks konspektų mokslams, lengvai suprasite, apie ką kalbėjo dėstytojas. 
  4. Palyginkite savo užrašus su kitų studentų. Dauguma studentų paprašo konspektų iš kitų studentų tik tada, kai būna praleidę paskaitą. Bet lygindama savo konspektus su kitų galite pamatyti, kas jiems pasirodė svarbi informacija. Bendradarbiavimas ir per paskaitas pateiktų temų aptarimas ne tik jums padės geriau suprasti turinį, kurio prireiks artėjant koliokviumui, bet taip pat ir atsiras supratimas apia tai, kaip kiti studentai pasiekia sėkmės moksluose, kuriuos dėsto net reikliausi profesoriai. Išsiaiškinkite, kas geriausiai konspektuoja ir kas savaitę paskirkite šiek tiek laiko užrašų palyginimui. Tai taip pat bus jum gera galimybė pasitikrinti savo žinias, kai bandysite jas išaiškinti kitiems.
  5. Peržiūrėkite, pataisykite ir organizuokite savo konspektus. Kai baigiasi paskaita, neblogai būna peržiūrėti savo užrašus ir juos pataisyti, jei reikia. Dažnai konspektai pasidaro netvarkingi, kai bandote suspėti su profesoriumi. Todėl verta skirti kiek papildomo laiko, kad parrašytumėte savo konspektus tvarkingiau. Taip pat paieškokite informacijos apie terminus ir turinį, kurių gerai nesupratote. Be to, kad išsaugotumėte savo užrašus, į kuriuos įdėjote tiek darbo, laikykite juos saugioje ir tvarkingoje vietoje. Aiškiai pasižymėkite kiekvienam dalykui skirtus segtuvus. Jei konspektuojate nešiojamu kompiuteriu, susikurkite atsargines kopijas tam atvejui, jei naktį prieš koliokviumą „nulūžtų“ kompiuteris. Nesvarbu, ar konspektuojate ranka, ar kompiuteriu, užsirašykite užrašų datą ir suskirstykite skyriais, kad vėliau būtų lengva atrasti tai, ko ieškote.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4.7 / 5. Vertintojų: 3

Kol kas įvertinimų nėra.