ar darbdavys turi teise kelti balsa ant pavaldiniu?

Iš tikrųjų tai aišku, kad neturi jokios teisės. Tik deja, prieš rėkiančius viršininkus kaip ir jokio įstatymo nėra, todėl jiems paprastai nieko už tai nebūna. Ir ką tokiu atveju daryti?

Kai viršininkas užrėkia, geriausia iš pradžių visai nereaguoti. Tai išmuša jį iš pusiausvyros, nes jis tikisi, kad pavaldinys jam bandys atsikirsti. Paklausykite ką sako rėkiantis viršininkas, o tada ramiai viską pakartokite – kad viršininkas matytų, jog jį išgirdote. Tada jis galbūt pakankamai nusiramins, kad duotų jums išsakyti savo poziciją arba leistų prašnekti apie sprendimus. Jei viršininkas nuolat rėkia, blogiausiu atveju galėtų pagelbėti bendradarbis arba koks kitas tarpininkas, kuris padėtų viršininkui ir darbuotojui susitikti ir ramiai pasišnekėti, kad jie ramiai išsakytų vienas kito požiūrį ir rastų sprendimų.

Arba kaip pataria psichologas Olegas Lapinas: kai viršininkas užrėkia, įsivaizduokite, kad jis staiga sumažėjo – kaip Alisa stebuklų šalyje. O jo balsą įsivaizduokite vos cypiantį. Taip susikuriate „ramaus susidomėjimo“ būseną. Viršininkas toliau rėkia: „Ar jūs negirdite, ką jums sakau?“ O jūs atsakote: „Taip, vadovui būtinai reikia rėkti, kad jį išgirstų“ ir atsisėskite tokia poza, lyg būtumėte jo senas draugas. Tada jau viršininkas apsiramins. O be to, nepamirškite, kad tikriausiai turite ir didesnių rūpesčių negu kažkoks rėkiantis viršininkas – ar verta dėl jo taip jaudintis, juk savo rėkimu jis tik parodo, kad nepasitiki savim 🙂

http://www.cvmarket.lt/karjeros-centras/kaip-reaguoti-i-rekianti-vadova-2-2-562-652

http://online.wsj.com/news/articles/SB10000872396390444772404577589302193682244

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.